main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Parimad. Ivar Truu

Parimad. Ivar Truu

Saaremaa kapa kabeturniiri valitsesid lätlased

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
25.07.2021
19:03

Kui 2020. aasta 56. Saaremaa kapa kabeturniir riikidevaheliste koroonapiirangute tõttu natuke alamõõduliseks jäi, võtsime seda kui paratamatust, lootes, et aasta pärast pöördub võistlus sisseharjunud rajale. Paraku nii ei läinud.

Meie kui korraldajate möödalask seisnes selles, et viivitasime võistluse Eesti Kabeliidu kodulehele ülespanekuga, kuni avastasime, et täpselt samale ajale on planeeritud Eesti meistrivõistlused Elvas. Muuta enam midagi ei saanud, kuna meie võistluspartneritele olid 57. Saaremaa Kapa kuupäevad varaselt teatatud. Tulemusena kannatasid mõlemad võistlused, kaks Saaremaa kapal osalejat oleksid kindlasti võistelnud ka Eesti meistrivõistlustel- ja vastupidi.

Nii alustasime reedel 57. Saaremaa kapa 7 lätlase ning kolme Saaremaa kabeklubi kabetajaga. Lätlased olid häiritud pikast ootamisest Virtsus seoses praamiavariiga ning palusid ajakava muuta niimoodi, et pühapäeva keskpäeva paiku saaks võistlus läbi ning nad saaksid koduteele asuda. Niigi väga tugevate lätlaste võimalusi suurendas mõtlemisaja vähendamine veelgi, sest just välkmängus on nad väga tugevad.

Saaremaa kapal mängiti jälle mikromatše avakäikude või algseisu loosimisega. Päris kenakese üllatusega juhtis 10 kabetaja konkurentsis pärast kolme vooru reede õhtuks Darja Takšenko maksimaalse 6 punktiga. Ta ise peab end pigem 100. ruudulise kabe mängijaks, kellena saavutas nädala eest Tallinnas lõppenud maailmameistrivõistlustel 16 naise konkurentsis 10. koha. Kahe punkti kaugusel seirasid teda Läti arvatavalt tugevaim noormängija Reinis Štals ning rahvusvaheline meister, mitmekordne Saaremaa kapa võitja individuaalarvestuses Guntas Purvinš.

Laupäeva õhtuks oli pärast seitset vooru tekkinud kolmikjuhtimine, kui Tkatšenkole olid järele jõudnud isa-poega Janis ning Reinis Štals. Eelviimases, kaheksandas voorus pääses Reinis punktiga ette, kuid viimase vooru lõpuks oli tal võrdselt Tkatšenkoga 13 punkti. Nii saavutasid mõlemad esikoha, R.  Štals meeste ning Tkatšenko naiste arvestuses.

Meestest Läks Štalside peresse kaksikvõit, sest Janis oli 12 punktiga teine. Kolmandat-neljandat kohta jäid jagama kaks turniirikõrgeimat järku (rahvusvaheline meister) omavat kabetajat Guntis Purvinš ning Janis Farnests. Naistest järgnes Tkatšenkole Saaremaa kapal enim individuaalseid esikohti võitnud Regina Pironen 8 punktiga.

Kõik 7 osalenud lätlast olid vähemalt meistrijärguga ning seetõttu pole midagi imestada, et kolmele Saaremaa Kabeklubi meistrikandidaatile ( Ivar Truu, Jüri Siim ning Jaan Truu) jäidki lõpptabelis kolm viimast kohta. Nendest parim Ivar  Truu võis 6 punktiga siiski rahule jääda. Tabelis pole vahet, kas kaotasid 0:2 või 0,5:1,5, kuid kasvõi ühe viigi teenimine nimekate külaliste vastu on kiiduväärt ning selliseid matše oli Ivaril mitu.

Võistkondlikus konkurentsis jagunesid kohad: 1. Bauska juuniorid – 37 punkti (8-st), 2. Bauska seeniorid – 29p. ja 3. Saaremaa Kabeklubi – 12 p.

Täname võistluse toetamise eest Eesti Kultuurkapitali ning Saaremaa Piimatööstust.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.