main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kristina Teern koondises. Eesti naiste jalgpall

Ründaja Kristina Teern kutsuti esimest korda koondisesse

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
20.09.2023
08:34

FC Kuressaare kasvandik ja tänavu FC Flora kasuks 28 mängus 27 väravat löönud 18-aastane ründaja Kristina Teern sai esimest korda kutse Eesti naiste jalgpallikoondisesse, kus on saarlannadest veel väravavaht Victoria Vihman.

Kristina Teern ütles, et Eesti koondisekutse on tema jaoks kindlasti suur kordaminek. „See on olnud alati üks mu unistustest ja nüüd sai see tõeks,“ märkis noor ründaja, lisades, et kindlasti oli see üks mitmest suuremast eesmärgist, aga kindlasti mitte kõige suurem.

Seni on Kristina Teern esindanud Eesti noortekoondisi. 2019. aasta oktoobris kaotas neidude U17 koondis EM-i valikturniiril Slovakkiale küll2:9, kuid eestlannade teise värava löönud Kristina Teernist sai esimene saarlane, kes valikmängus koondise kasuks värava löönud.

Mängimine Eesti esindusnaiskonnas oleks aga noorele mängijale uus väljakutse. „Olen selleks kindlasti  valmis,“ lausus ta. „Minu eesmärgiks on võimalikult hästi ennast näidata ja mänguaega teenida.“

Eesti koondis alustab esmakordselt toimuva naiste UEFA Rahvuste liiga mängudega, kui Tartus mängitakse kohtumised Kasahstani ja Iisraeli koondiste vastu. Reedel, 22. septembril võõrustatakse Tamme staadionil Kasahstani ja teisipäeval, 26. septembril minnakse vastamisi Iisraeli koondisega.

Peatreener Sirje Kapperi sõnul minnakse mõlemale mängule vastu sooviga punkte teenida. „Alustame teekonda, mille eesmärk on jõuda kõrgemale liigasse. Vastased on meie jaoks tugevad,“ rääkis Kapper.

„Kasahstaniga oleme kohtunud, teame nende mängijaid ja kvaliteeti. Samas alustas Kasahstani koondise eesotsas uus treener, seega oleme üllatusteks valmis. Iisrael on meie alagrupi kõige tugevam vastane. Mitmed nende koosseisu mängijad pallivad igapäevaselt tugevates liigades, näiteks Saksamaal ja USA-s. Meie tugevus on aga see, et oleme koduses liigas jõudnud hooaja teise poolde ja mängijate vorm peaks olema heas seisus.“

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.