main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jahid merel. Riina Ramst

Jahid merel. Riina Ramst

Roomassaares jätkus võidupurjetamine meistrivõistluste avaetapi võidu nimel

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
27.05.2018
09:55

Saaremaa Merispordi Seltsi regati teisel võistluspäeval peeti vaikses tuules neli võistlussõitu paadiklassidele Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 ning purjelauaklassile RS:X ja kolm sõitu Techno 293 purjelaudadele. Neist kolme klassi sportlasi on homme pärastlõunal ootamas ees ka põnevad finaalid.

RS:X klassis oli kõigis sõitudes parim Ingrid Puusta, kes on ka kokkuvõttes tõusnud liidriks. Teisel kohal on Rainer Kasekivi ning kolmas Artur Luure. Parim juunior on Raul Mihkel Anton.

Noorimate purjetajate Optimist klassis jagunesid võistlejad eilsete eelsõitude tulemuste alusel täna alanud finaalsõitudeks kuld- ja hõbegruppidesse. Võistluse juhtivad positsioonid on siin klassis praegu hõivanud lätlased – esimene on Eduards Mucins, teine Emils Amsils ja kolmas Ricards Mucins. Eestlastest on kõrgeimal kohal Tristan Šaraškin, kellele kuulub 6. positsioon.

Laser 4.7 klassis tõusis juhtima lätlane Roberts Stals-Buls kaasmaalase Eduards Plavinsi ees. Parim eestlane on kolmandal kohal olev Sten-Markus Andresson.

Karolin Härm on esikohal Zoom8 klassis Aksel Tamme ja Romi Safini ees.

Noorte purjelaual Techno 293 juhib võistlust Daniel Schneider. Joonas Väär paikneb teisel positsioonil ja Lola Maria Pärna kolmandal.

Formula purjelaudadele oli ilusal suvepäeval tuult võistlemiseks liiga vähe. Avapäeva sõitude põhjal on selles klassis liidriks Tristen Erik Kivi.

Klasside Zoom8, Laser 4.7 ja RS:X võistlusformaat koosneb reedest pühapäeva lõunani merel purjetatavatest fliidisõitudest ja pühapäeval alates kella 14st sadama lähedal toimuvatest poolfinaalist ja finaalist. Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsevad kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetavad fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääseb samuti finaali. Finaalsõidus selgitatakse regati esikolmik.

Klassidele Optimist, Techno 293 ja Formula koosneb võistlusformaat reedest pühapäevani peetavatest fliidisõitudest. Ligi saja osalejaga Optimist klassis jagatakse võistlejad kahte gruppi. Reedel toimuvate kvalifikatsioonisõitude alusel pääsevad 45 paremat võistlejat kuldgruppi ja ülejäänud võistlejad purjetavad edasi hõbegrupis. Reedeste ja laupäevaste sõitude tulemusel pääsevad hõbegrupi kolm paremat võistlejat pühapäevaks kuldgruppi.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.