main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Roman Kožuhhovski meeskonda juhendamas. Allan Mehik

Roman Kožuhhovski meeskonda juhendamas. Allan Mehik

Roman Kožuhhovski: Pole kasu, kui lood 10 võimalust, aga väravat ei löö

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
21.06.2022
19:45

Kuigi FC Kuressaare on jalgpalli Premium liigas tegemas oma ajaloo parimat hooaega ja ollakse kindlalt tabeli kõrgemas pooles leidub ka palju kriitikuid, kelle hinnangul ei ole meeskonna mängupilt ilus ning eeskätt pargitakse buss kaitsesse ja loodetakse, siis ise üks värav kuidagi ära lüüa.

„Lähtume oma võimalustest ja olukorrast,“ selgitas Roman Kožuhhovski. „Kui vaja peame olema kaitses 90 minutit, et vastu pidada. Täna oskame me mängida tulemusele ning jalgpallis ja spordis on aga just tulemus see, mis maksab.“

Roman Kožuhhovski sõnul on meeskond saanud eesmärkide täitmisel iga mänguga enesekindlamaks ja mehed teavad, kuidas vastavates olukordades käituda. „Kui oleme 10. minutil oma värava ära löönud, siis teame, kuidas eduseisu võiduka lõpuni hoida,“ rääkis peatreener.

„Muidugi on meil vaja selleks rünnakul kiirust ja häid mängijaid ning see on meil olemas. Kui saame ka pingilt oma reservi saja protsendiliselt kasutada, siis saaksime siin veel oluliselt juurde panna.“

Juulis avaneb jalgpallimeeskondadele aken teha oma koosseisudes muudatusi ja tuua uute meeste näol lisajõudu. Premium liigas viiendal kohal oleval FC Kuressaarel siin suuri plaane pole.

„Esimese asjana sooviksin, et kõik minu mehed oleksid terved,“ lausus Roman Kožuhhovski, aga kui 1-2 meest lisanduks, siis see oleks iga treeneri soov. „Samas, kui meil täiendusi ei tule, siis midagi ei juhtu. Meil on kõik liinid korralikult komplekteeritud, kuid tihedam konkurents tuleb alati kasuks.“

Tänavu on Kure teeninud 17 mänguga 7 võitu, 3 viiki ja 7 kaotust ning on selle tulemusega hetkel kindlalt klubi ajaloos kõrgeimal viiendal kohal. „Kui vaadata meeste suhtumist trennis ja mängus, siis minu jaoks siin üllatust pole,“ rääkis Kožuhhovski.

„Meeskonna tööeetika on väga kõrgel tasemel ja seepärast on ka kõik saavutatu välja teenitud. Nii on oluline kõike seda säilitada, peame pingutama sada protsenti ja nõrkusehetki endale lubada ei saa. Kõik meist allpool olevad konkurendid püüavad oma kohta turniiritabelis parandada.“

Hooaja teine pool tuleb Kožuhhovski hinnangul raske ja midagi kerget oodata pole. Piisab, kui mõni meeskond saab 2-3 võitu ja tabelis on kõik teist moodi. Kõik soovivad punkte ja võitlus tuleb tuline.

Senisest hooajast on Roman Kožuhhovski kõige enam rahul sellega, kuidas meeskond on suutnud tagasilöökidele reageerida ja raskustega toime tulnud. „Me oleme liigas üks väheseid, kellel on erinevatel põhjustel kogu aeg olnud väga palju mängijaid puudu ning oleme pidanud leidma sisemisi reserve. Aga meil ei ole 11 kindlat mängijat, meil on kõik põhimehed ja seda on poisid ka väljakul näidanud,“ selgitas ta.

Samas on alati millega tööd teha ja Kožuhhovski hinnangul saab panustada taktikalises plaanis. „Me peame oskama tulla välja rasketest olukordadest ja peame olema vajadusel võimelised mängu muutma,“ pakkus peatreener.

„Meil on agressiivne mängustiil, püüame vastasele väljakul palju survet avaldada ja kiirelt rünnata. Viimane kvaliteet on meil olemas. Kui meil on mängus 1-2 momenti ja need realiseerimine, siis on see hea märk. Pole kasu, kui lood 10 võimalust, aga väravat ei löö.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.