main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Poom ja Märtin keskustelus. Rauno Paltser

Poom ja Märtin keskustelus. Rauno Paltser

Roland Poom – Ken Järveoja võistlevad Saaremaa rallil Ford Fiesta R5 autol

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
12.09.2019
08:35

Oktoobri esimesel nädalavahetusel on Roland Poom – Ken Järveoja Walesi teedel heitlemas tänavuse Junior WRC MM-tiitli ja parima uustulnuka auhinna 15 000 euro eest, vaid viis päeva hiljem teevad mehed Saaremaa rallil elu esimese stardi R5 autol.

Hooaja viimaseks Eesti meistrivõistluste etapiks vahetavad Poom ja Järveoja oma tavapärase esiveolise Ford Fiesta R2T võistlusauto neljaveolise Ford Fiesta R5 auto vastu, mille valmistab ette MM-Motorsport meeskond.

Poom ja Järveoja on Lõuna-Eesti teedel läbinud ka esimesed testikilomeetrid ning saanud tuttavaks nii auto kui ka meeskonnaga. Lisaks Järveojale istus testidel Poomi kõrval ka MM-Motorsport meeskonna juht Markko Märtin, kes noorele kolleegile õpetussõnu jagas.

“Juba mõnda aega on olnud idee proovida kiiremat R5 autot. Õnneks oli MM-Motorspordil meile auto pakkuda ning me tegime omaltpoolt vajalikud tegevused, et see idee teoks saaks,” kommenteeris Poom.

“Olen nüüdseks selle autoga läbinud 70 testikilomeetrit ning saanud Markko Märtinilt õpetussõnu, et mida teisiti teha. Kindlasti saab see olema suur väljakutse, kuid tuleviku silmas pidades tuleb see samm ükskord nagunii teha ja miks mitte siis juba selle aasta Eesti meistrivõistluste viimasel etapil.”

Poomile oli Lõuna-Eestis toimunud test üldse esimene kord R5 autoga sõita, tema kaardilugeja Ken Järveoja on oma karjääri jooksul küll mitmel korral R5 autos testidel istunud, kuid ka tema jaoks on Saaremaal ees ootamas karjääri esimese võistlusstart R5 autoga.

“Testides olen istunud nii Sander Pärna kui ka Karl Kruuda kõrval erinevates R5 autodes. Viimati istusin neljaveolises autos möödunud aastal Leedus Priit Koiki kõrval. Neljaveolises autos on minu jaoks mõnusam ja ka lihtsam kaarti lugeda,” märkis Järveoja, kes loodab, et neid starte hakkab rohkem olema, sest esiveolises autos olen oma karjääri jooksul üsna palju saanud kaarti lugeda.

“Saaremaa on keeruline ralli, eriti kui ilmastikuolud vingerpussi mängivad. Roland vajab veel küll harjumist, kuid usun, et kui saame legendi ilusti paika ja sõidame targalt, siis on ka lõpptulemus hea.”

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.