main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rasketes oludes. Robert Virves facebook

Rasketes oludes. Robert Virves facebook

Robert Virves sõitis Portugalis ässade tempos

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
12.03.2023
19:57

Autoralli Euroopa meistrivõistluste esimesel etapil Portugali Fafe rallil püsis Robert Virves  selliste WRC ässade nagu Craig Breen, Hayden Paddon ja Mads Östberg tempos ning sai sarjas kirja ka oma kaks esimest katsevõitu. Tulemuseks 16. koht.

„Lõpptulemus ei ole kindlasti see mida lootsime,“ vahendas Robert Virves. „Esimesel päeval langesime paraku rehvipurunemise tõttu konkurentsist ja edasi võtsime rallit treeninguna. Tänase päevaga aga tuleb olla väga rahul. Suutsime tihedas konkurentsis võita kaks kiiruskatset ja lisaks ka punktikatselt 4. aeg. Seega naaseme siit igaljuhul positiivsete emotsioonidega ja see ralli oli meile kindlasti väga vajalik enne mai kuus toimuvat Portugali WRC rallit.“

Robert Virves alustas pühapäeva 10. kohaga, kuid kaotust Hayden Paddonile oli vaid 4,6 sekundit. Veelgi paremat minekut näitas Virves 11. katsel, kui oli kolmas ja kaotust Craig Breenile vaid 3,1 sekundit. 12. katsel kaotas saarlane Breenile 6,6 sekundit ja oli viies.

Seejärel jätkas Robert Virves hea hooga, olles 13. katsel kuues. Kuigi koht oli seitsmes, siis kaotus 8,09 km pikkusel 14. katsel oli lätlasele Martins Sesksile vaid 1,7 sekundit.

Ja siis kaks katsevõitu ja esimesed ERC sarjas. Esmalt edestas Robert Virves Hayden Paddonit 2,8 ja seejärel Craig Breene’i 0,2 sekundiga. Ralli lõpetas ta katse neljanda ajaga, kui kaotas Breene’ile 4,3 sekundiga. Sellega võttis ta power stage’ilt 2 punkti.

Kokkuvõttes said Robert Virves ja Hugo Magalhes 16. koha kaotades ralli võitnud Hayden Paddon – John Kennardile 4.12.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.