Robert Virves sõitis end Lõuna-Eestis poodiumi kolmandale astmele

Kategooriad: Autosport
29.08.2021
21:17

Laupäeval ja pühapäeval sõideti Võrumaa lähiümbruse teedel Lõuna-Eesti ralli, kus esmakordselt R5 autoga võistelnud Robert Virves kihutas koos Rasmus Vesilooga välja kolmanda koha.

„Jään rahule,“ lausus Robert Virves. „Esikohale mõtlemine polnud aktuaalne ja seda oleks olnud ka palju loota. Kokkuvõttes läks isegi hästi, ühtegi suurt viga ei olnud, tehnika töötas ja pigem oli puhas sõit.“

Ralli eelviimasel katsel jäid raja äärde viiendal kohal sõitnud Robert Virvest ja Rasmus Vesilood (Hyundai i20 R5) edestanud Vladas Jurkevicius – Paulikenas ja Raul Jeets – Timo Taniel ning sellega tõusis noor saarlane kolmandaks kaotades enne viimast punktikatset Georg Gross – Raigo Mõlderile 40,8 ja Georg Linnamäe – Volodymir Korsiale 24,4 sekundit. Samas neljandal kohal olnud Priit Koik – Kristo Tamm jäid Virves – Vesiloost maha 20 sekundit.

Punktikatsel kaotas Virves Linnamäele 3,7 ja Grossile 0,8 sekundit. Kokkuvõttes kuulus sellega ralli üldvõit Gross – Mõlderile, teise koha said Linnamäe – Korsia, kes kaotasid neile 13,5 ja kolmanda koha võtsid Virves – Vesiloo 41,6 sekundilise kaotusega võitjatele.

„Minu jaoks oli sõit R5 autoga väga uus asi, enamus asju oli pidevalt küsimärgi all ja vajalikku enesekindlust ei olnud,“ rääkis Robert Virvese, kelle sõnul oli auto sõidupiir temale harjumuspärasest kaugemal.

„Kokkuvõttes oli väga lahe ja nautisin. Nägu oli sõidu ajal naerul. Teed olid lahedad, keerulised ja ilmaolud samas rasked. Tuli pingutada, aga sai nautida. R2 autoga võrreldes on ikka suur samm edasi, see on juba ralliauto.“

Avapäev kuuendal kohal

Ainsana WRC masinaga võistlev Georg Gross ja Raigo Mõlder olid kiireimad kõigil neljal laupäevasel katsel. Kolmandal katsel sõitsid Raul Jeets – Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo) välja Grossiga võrdse aja. Jeets kaotas üldarvestuses Grossile 6,5 sekundiga.

Kolmandat kohta hoidsid Volkswagen Polo GTI R5-ga võistlevad Georg Linnamäe – Volodymir Korsia (+8,1). Esmakordselt Hyundai R5-ga võistlev Robert Virves – Rasmus Vesiloo lõpetasid avapäeva kuuendana kaotades Grossile 17,9 sekundiga, poodium oli 9 sekundi kaugusel.

Esimese 1,28 km pikkusel avakatsel oli Virves teine, kaotades Grossile vaid 0,4 sekundiga. Järgmisel katsel oli Virves viies, kaotades Grossile 3,3 sekundit, kolmandal katsel sõitis noor saarlane välja kuuenda aja, kaotust oli 6,2 sekundit. Viimasel katsel andis ta Grossile ära 5,9 sekundit.

Pühapäeva avakatsel näitas Robert Virves kolmandat aega, kaotades Georg Linnamäele 3 sekundiga. Ühtlasi tõusis ta üldarvestuses koha võrra viiendaks. Sellel kohal püsis Virves eelviimase katseni.

„Arvestades, kui võõras kõik oli, siis oleme kindlasti positiivselt üllatunud, kui hästi meil kokkuvõttes läks,“ märkis Robert Virves, lisades, et ta oleks oodanud parematele isegi suuremat kaotust.

Samas nõudis harjumist ka koostöö kaardilugeja Rasmus Vesilooga, kellele see oli samuti esimene kord sellise autoga sõita, kuid kokkuvõttes saadi Virvese hinnangul suurepäraselt hakkama.

Nüüd on Robert Virvesele sõita maailmameistrivõistlustel JWRC klassis veel etapp Hispaanias. R5 klassi autoga tal esialgu pikemaid plaane pole, kuigi sammu tahaks ta kindlasti edasi teha. „Eks vaatame, kuidas mõistlik oleks ja majanduslikult toime tuleks,“ selgitas ta.

Osalemine oktoobris kodusel Saaremaa rallil on Robert Virvesel mõtetes olemas. Kindlasti tahaks ta sõita kodupubliku ees R5 autoga, aga hetkel on selles osas kõik lahtine, kuigi palju aega enam pole jäänud.

Saaremaale veel kaks poodiumikohta

Head sõitu tegid EMV5 klassis Mitsubishi Lanver EVO IX võistelnud Timmu Kõrge ja Eerik Vaasa, kes lisaks klassivõidule olid üldarvestuses neljandad. Ranno Bundsen – Robert Loštšenikov Mitsubishi Lancer EVO VII-l kaotasid neile 47,7 ja Allan Popov – Aleksander Prõttšikov Mitsubishi Lancer IX-l 1.47.

Klassis EMV 8 sõitsid kolmanda koha välja Kermo Laus – Alain Sivous Nissan Sunnyl, kes kaotasid esikoha saanud Patrick Enok – Rauno Rohtmets Citroën C2 R2 Maxil 1.01. Klassis EMV6 said Karl Jalakas – Janek Kundrats BMW 330i 6., EMV8 said Olavi Paju – Martin Kuris Renault Cliol 8. koha.