main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Pruul ja Robert Virves uue autoga. Erakogu

Sander Pruul ja Robert Virves uue autoga. Erakogu

Robert Virves ja Sander Pruul sõidavad uue Fiestaga

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
26.03.2020
09:03

Kui tänavu kodune autoralli hooaeg peaks käima minema on Saaremaa rallipaar Robert Virves ja Sander Pruul stardis Baltic Motorsport Promotioni poolt ettevalmistatud Ford Fiesta R2T19 autoga.

„Hooaeg algab taaskord õppimise tähe all, sest sel aastal sõidame uues meeskonnas ja uue autoga,“ märkis Robert Virves, lisades, et see sai nende jaoks võimalikuks üsna hiljuti ja kindlasti on see rallipaari jaoks oluline.

Robert Virvesel ja Sander Pruulil on plaanis teha kaasa Eesti meistrivõistluste hooaeg täisprogrammis, niipalju kui neid rallisid siis tänavu üldse toimub. Esialgu oleks avastart mai keskel Rapla rallil.

„Tahame loomulikult sõita kiiresti ja tublisti,“ rääkis Robert Virves. „Meil on nüüd paljud rallid tuttavad. R2 on uus mudel ja meeskond on ka teine. Testikilomeetreid esialgu ei ole meil veel ühtegi, sest rendiautoga on nende kogumine pisut keeruline. Samas peaks masin olema eelmisega võrreldes suurema jõuga, parema püsivusega ja juhitavam.“

Lisaks on soov startida ka Euroopa meistrivõistluste kolmandal etapil Liepaja rallil 29.-31. mail, kus Robert Virves ja Sander Pruul tahavad end võrrelda, selle klassi parimatega. „Stardis peaks olema päris mitu nimekat ja kiiret võidusõitjat, kes kihutavad hea tempoga,“ lausus noor rallipiloot. „Läheme sinna ikka võidu kihutama, sest ega ükski rallimees ei lähe ju starti teist kohta saama. Samas tuleb asja võtta reaalselt ja lolliks ei saa ka minna.“

Hooajaks valmistutakse peamiselt füüsilist ettevalmistust tehes. Samas on vaja peagi ka rallisõit meelde tuletada ja selleks minnakse koos Sander Pruuliga ka kuiva trenni tegema. „Seda saame teha tavautoga, kiiret sõiduvõimalust tuleb esialgu oodata,“ tõdes Robert Virves.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.