main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarlase sõiduvahend. Erakogu

Saarlase sõiduvahend. Erakogu

Rogert Room osales Soomes meeskonnasõidus

Kategooriad: Motosport
Autor: Alver Kivi
26.09.2017
08:28

Rogert Room osales Soome klubi LoSMK (Lohjan Seudun Moottorikerho) värvides koos Andreas Blombergi ja Jarmo Koivuneniga motokrossi võistlustel, kus toimus klubide vaheline kolme mehe meeskonnasõit.

Laupäeval toimusid kvalifikatsioonisõidud, kus oli eesmärgiks tulla 20 parima klubi hulka, et pääseda pühapäevastele põhisõitudele. Kokku oli klubisid osalemas 32 ja selle nimel, et pääseda pühapäevastesse sõitudesse käis kõva pingutamine.

Rogert Room suutis koos oma kaaslastega pääseda 17-da klubina järgmisse päeva. “See oli väga vinge,” tõdes Rogert Room. “Sõidud olid kõigil sellised, et uhh-uhh.”

Esimeses sõidus Andreas Blomberg sõitis väga hästi, aga siis tuli kaks kukkumist ja langes 19., mis andis meile täitsa head punktid. Room oli teise sõidu stardis, kust sai täitsa hästi minema. Metsas oli ta juba viies ja siis ühes ilusas pori mülkas pani ta end kõhuli, ruttu püsti ja taas hakkas tagant rühkima. “Leidsin head sooned ja rütmi ning sõidu lõpuks olin 4. Võis rahule jääda ehki vähe kripeldas kukkumine, aga mis teha,” rääkis ta.

Kolmandas sõidus oli rajal Jarmo Koivunen. Temal läks kohe esimesel ringil tagarehv puruks, aga mees ei jätnud jonni, sõitis poksi vahetas tagumise ratta ära ja lendas rajale. Lõpetas ta 26. kohal. “Väga vinge päev oli,” tõdes Rogert Room.

Teise päeva esimeses sõidus oli Room stardist minnes 8. ja siis hakkas ta tõusma, aga kogu see aeg oli nii ebakindel sõit, tsikkel ainult loopis. Vahepeal oli ta jõudnud juba 4. kohale, aga siis lihtsalt ei olnud võimalik enam kiiresti sõita. Ta pingutas, aga ei saanud kedagi enam kätte kuni lõpuks pani lainetel ühe korraliku kukkumise ja sõitis vaikselt lõpuni, üle finišijoone sõitis ta 8. “Väga pettund, aga no see terve sõit oli nagu vedruhobusel – jube,” lausus Room, kes teise sõitu ei läinud, sest taga amortisaator oli gaasist tühi.

Kokkuvõttes saadi 18 koht. “Väga vinge üritus,” lausus Rogert Room. “Tänaks Lohja omasid, et nad mind sinna kutsusid ja ma ei pidanud muud tegema, kui ainult kohale minema ja sõitma.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.