Risto Riim tuli Euroopa meistriks

Kategooriad: Purjetamine
30.08.2021
16:09

23.- 29. augustini peeti Türgis ORC Sportboat Euroopa meistrivõistlusi.Jaht Sugar võitis B-klassi meistritiitli, meeskonnas ka Saaremaa Merispordi Seltsi liige Risto Riim.

Kokku sõideti kuus võistlussõitu. Eesti – Itaalia meeskonda kuulusid Ott Kikkas, Branko Brcin, Matteo Polli, Paolo Bucciarelli, Marjaliisa Umb, Karl-Robert Trink, Risto Riim ja Maurizio Loberto.

ORC sportpaadid peavad olema vähemalt 6,00–9,15 m pikad, kaal kuni 2000 kg ja veeväljasurve/pikkuse suhe <6,00.

Tegemist ei olnud Sugar 3 esimese suure võiduga, vaid erinevatelt võistlustelt on esikolmiku kohti nopitud ka eelnevalt. Selle aasta mais teenis meeskond omale Itaalias toimunud ORC Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali. Kodumaises Tallinnas tuldi samuti hõbemedalile, kui võisteldi ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustel.

Samuti on Sugar 3 meeskond tulnud ka 2019. aastal ORC avamerepurjetamisel maailmameistriks, kui võistlus toimus Horvaatia vetes.

ORC Sportsboat Euroopa Meistrivõistlustel tuli A klassis esikohale Türgi meeskond Nimbus.