main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Risto Lillemets kettaheitel. Alver Kivi

Risto Lillemets kettaheitel. Alver Kivi

Risto Lillemets täitis isikliku rekordiga EM-normi

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
29.04.2019
17:05

Kümnevõistleja Risto Lillemets võistles nädalavahetusel Itaalias Lanas 32. Multistars jõuproovil, kus püstitas 7707 punktiga uue isikliku rekordi ja täitis U23 Euroopa meistrivõistluste normi.

“Nautisin seltskonda ja suurvõistluse melu, sest kohal olid paljud Euroopa ja maailma tipud,” rääkis Risto Lillemets. “Sain kindlasti juurde suure hulga kogemusi, sest nägin, mis mood need asjad sellisel tasemel käivad ja rõõmu teen, et täitsin EM-normi.”

Kokkuvõttes kuuenda koha saanud Risto Lillemets sai üksikaladel kirja 11,32; 7.04; 13.06; 2.07; 50.21; 15.19; 43.92; 4.45 ja 4.37. Isiklikud rekordid tulid kettaheites, odaviskes ja 400 m jooksus.

“Pigem läks kokkuvõttes siiski hästi,” lausus oma senise rekordi 7489 ületanud Risto Lillemets. “Millegiga ülemäära kiidelda pole, sest osa alasid tuli välja pigem hästi. Varu on ja saab kindlasti veel paremini. Kuulitõuge ja teivashüpe ebaõnnestusid, tõkkejooksus tegime treeneriga muudatused ja see nõuab veel harjumist.”

Noorsoo Euroopa meistrivõistlused toimuvad juulis Rootsis Gävles. “Ei taha küll veel midagi välja käia, aga arvan, et olen seal valmis tulemuseks, mis paljusid võib üllatada,” lausus Risto Lillemets, kes konkreetsemaks ei soovinud siiski veel minna.

Võistluse võitis tsehh Jan Doležal 8117 punktiga.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.