main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Katsel. Robert Virves facebook

Katsel. Robert Virves facebook

Rehvipurunemine langetas Robert Virvese Portugalis kõrgest mängust

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
11.03.2023
21:13

Vihma, udu ja libedaga sõidetud Euroopa meistrivõistluste esimesel etapil Portugali Fafe rallil purunes Robert Virvese Fordil kolmandal katsel rehv, mis röövis talt võimaluse sõita kokkuvõttes kõrgele kohale ja kokkuvõttes ollakse 32. kohal.  

„Päev algas meil hästi, esimesel katsel sõitsime välja kaheksanda aja,“ vahendas Robert Virves. „Järgmisel kiiruskatsel aga lõhkumise rehvi ning olime sunnitud seisma jääma ja ratast vahetama. Kaotust kogunes üle 3 minuti, ehk suurest mängust oleme väljas. Püüame ülejäänud rallist võtta maksimumi, et saada väärtuslikke kogemusi mai kuus sõidetavaks Portugali WRC ralliks.“

Reede õhtul sõidetud avakatsel teise kümnesse jäänud ja võitjale 3,9 sekundit kaotanud Robert Virves ütles, et vihmasadu ei teinud asja lihtsamaks ja ta sõitis tõeliselt ettevaatlikult. Kokkuvõttes oli see meie jaoks altminek – oli kaks nurka, kus me kaotasime õige trajektoori,“ märkis ta.

Laupäeva alustas Virves kaheksanda ajaga, kui kaotas 9,6 km katsel norralastele Mads Østberg – Patrik Barth Citroën C3 Rally2 6,3 sekundit. „Arvan, et sõitsime päris hästi ja ilm on üsna kehv. Tee läheb siin päris märjaks,” lausus Virves.

Siis tuli tagasilöök, kui 15 km pikkusel katsel kaotati Craig Breen – James Fultonile Hyundai i20 N Rally2-l Fordi rehvi purunemise järel koguni 3.16. „Sõitsin kuskile vastu ja sain torke, aga auto tunneb end muidu hästi,” tõdes ratast vahetanud rallipiloot.

Neljandal katsel näitas Robert Virves 12. aega. „See oli tõeliselt raske, katse keskel tabas meid tõsine udu ja oli äärmiselt keeruline,“ võttis ta kihutamise kokku.

Kui viies katse jäi ära, siis järgmisel sõitis Virves välja 13. aja. „Tingimused on kuivemad, aga tee on üsna rikutud. Kohati ei saa teed kasutada ja jäädki roobastesse,” kurtis ta.

Järgmised kolm katset aga jäeti turvakaalutlustel ära ja nii oli Robert Virves päeva lõpuks kokkuvõttes 32. ja kaotust Craig Breenile oli 4.01.

Ralf Joosep Nõgene kaardilugejana osalev Aleks Lesk on kokkuvõttes 75. kohal, kaotust liidrile on 29.55.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.