main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Keerulistes oludes. Ott Tänak facebook

Keerulistes oludes. Ott Tänak facebook

Rehvi purunemine langetas Ott Tänaku Türgis kaheksandaks

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
13.09.2019
20:24

Autoralli MM-sarja 11. etapil Türgis sõideti reedel esimene täispikk võistluspäev. Toyota Yarise rehvipurunemise tõttu üle minuti kaotanud Ott Tänak on kaheksas, kaotades Esapekka Lappile 1.37.

Rehvipurunemine tabas Ott Tänakut ja Martin Järveoja kuuenda, ralli pikima katse alguses. Saarlane otsustas katkise rehviga lõpuni sõita ja kaotas üle minuti. Sellega langes teepuhastajana sõitnud Tänak kuuendalt kohalt kaheksandaks.

“Pärastlõuna oli väga nõudlik, nagu arvata oli,” kommenteeris Ott Tänak WRC otsepildi vahendusel, lisades, et ilm tegi asja ka keerulisemaks. “Raske öelda, kus mul rehv purunes, aga see oli ilmselgelt finišist päris kaugel. Umbes kuus kilomeetrit enne finišit tuli rehv lisaks veel velje pealt ära. See oli loterii, kus meil polnud tugev pilet.”

Ott Tänak atlas, et kindlasti ei saa öelda, et nauditi neid olusid ja üldarvestuse liidripositsiooniga kaasnevat teepuhastaja rolli. Sellest hoolimata oli tunne palju parem kui eelmisel aastal esimesel täispikal päeval, seega tiim on teinud head tööd ja suutnud aastaga autot edasi arendada ning liikunud õiges suunas.

“Me teadsime, et pärastlõunased olud saavad olema väga nõudlikud ja keerulised, kuna olukord katsetel oli muutunud pärast esimest läbimist oluliselt halvemaks ning ilm muutis kõik veel eriti ekstreemseks,” märkis ta.

“Kahjuks tuli meil kuuendal katsel rinda pista rehvipurunemisega ja kaotasime pikal katsel lõpuks minuti. Eks see Türgi ralli ongi omamoodi loterii ja täna meil paraku piisavalt õnne ei olnud. Tegu ei olnud kindlasti päevaga, mida lootsime, kuid sellest hoolimata tuleb edasi pingutada ja eks siis homne päev juba näitab, mis saama hakkab.”

Kavas oli kokku kuus kiiruskatset ja Ott Tänak alustas kindla peale sõiduga. “Nagu oodata oli, siis olud olid väga keerulised, kuid õnneks suutsime vältida vigu, probleeme ja rehvipurunemisi, seega hetkel on kõik kontrolli all,” ütles Ott Tänak enne hoolduspausi.

Ott Tänaku sõnul ei saa laupäeval väga palju teha, peab jätkama ja vaatama, mis juhtub.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.