main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Treeninggrupp Kuressaare tennisekeskuses. Alver Kivi

Treeninggrupp Kuressaare tennisekeskuses. Alver Kivi

Rauno Gull vormib tennises uut põlvkonda

Kategooriad: Tennis
Autor: Alver Kivi
24.08.2018
08:46

Saaremaa Tenniseklubis on treener Rauno Gulli käe all harjutamas mitu tublit mängijat, kellel endal on tahtmine ja ka esimesed tulemused on kätte saadud.

„Suvi on olnud teguderohke, teeme palju trenni ja käime palju võistlustel nagu see tennises on, sest mida ilusam ilm, seda rohkem on võimalusi mängida,“ rääkis Rauno Gull, kes teeb 12 aastastega väga tihedat tööd.

Grupis harjutavad Kevin Lempu, Grete Gull, Ron Torn, Sten Markus Sepp, Henry Ink ja Kaia Kruus. Rauno Gulli hinnangul on positiivne see, et nad tahavad teha trenni ja pigem rohkem, kui plaanid ette näevad. „Küsimus on selles, kuidas vanemad majanduslikult jõuavad, sest ega see kõik ei ole ju odav,“ tõdes ta.

„Aga nad on sellises vanuses, kus tulemused ei ole veel kõige olulisemad. Tähtis on saada selgeks tehnika, mäng ära õppida ja võimalikult palju võistluskogemusi saada. Tahaks seda punti hoida, sest kui see peaks laiali minema, siis tuleks natuke vanemad sparringu partneriteks võtta.“

Rauno Gulli sõnul on noorte mängijate perspektiivi ja võimalusi täna veel raske hinnata, sest murdekohad tulevad 14-15 aastaselt. „Siis selgub, kes jääb võistlussporti tegema ja kes jääb tõsiseks harrastajaks või tunneb, et see ala pole endne jaoks. Täna teeme ikka kõik selleks, et nad oleks olemas ja saaks võimaluse oma arengus samm edasi teha,“ märkis Rauno Gull.

Samal ajal on onud ka väga tihe võistlusperiood. Üheks olulisemaks on olnud noorte Eesti meistrivõistlused, kus Grete Gull sai üksikmängus pronksi ja paarismängus hõbeda. Kevin Lempu küll medalit veel ei saanud, kuid tuli lohutusturniiri võit ja paarismängus veerandfinaali koht.

„Pigem tahan näha, et nende mängutase tõuseb ja läbi erinevatel rahvusvahelistel turniiridel mängimisega saadud kogemustega tekiks julgust juurde. Trennis on nad kõik tublid, aga küsimus on selles, kui palju keegi võistlustel enda võimetest välja mängib,“ selgitas treener.

Rahvusvaheliste turniiridel on kõige rohkem käidud Baltikumis. Kevadel osaleti Itaalias U12 turniiril, kus Rauno Gull tulemusi ei oodanud, aga tuli nii võite, kui kaotusi. Juuli lõpus mängiti Horvaatias Splitis Adriatic Cupil, kus Grete Gull sai lohutusturniiri võidu.

„Pilt näitab, et nendele, kes teevad tööd ei ole ka Euroopas midagi võimatut,“ leidis Rauno Gull. „Loomulikult selle vanuse tipud ei käi enam koolis, nad on koduõppel ja teevad kaks korda päevas trenni. Nendega on väga raske konkureerida. Pigem tuleb püüda ennast tervena hoida ja käia palju võistlustel. Püüame asju õieti teha, et 14-15 aastaselt juba mängima hakata.“

Samas maksab see kõik raha ning täna on kõik puhtalt lapsevanemate rahakoti peal, mis teeb Rauno Gulli hinnangul asja keeruliseks. „Kadalipp on väga tihe, aga tegeleme sellega ja variandid on olemas kas siis mõnele üksinda või kogu pundile mingid summad taha saada,“ selgitas ta.

Septembri alguses võistlevad noored nädal aega Viljandi U12 turniiril, kus on mängijaid üle Euroopa. „Sügisel tuleb vaadata ka mõne sooja maa Türgi, Kreeka või Itaalia poole, sest muidu läheb rong lihtsalt eest ära,“ märkis Rauno Gull.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.