main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Gotlandil tuli võistelda vihmast märjal teel. Alver Kivi

Gotlandil tuli võistelda vihmast märjal teel. Alver Kivi

Rattamehed Gibraltaril vaid võidumõtetega

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
07.07.2019
00:52

Saarte mängudel on saarlastele üks olulisemaid medalialasid olnud maanteeratturite grupisõit ja kriteerium ning ka Gibraltaril starditakse suurte lootustega. Avapauk tehakse täna õhtul kriteeriumis.

Kahe aasta eest Gotlandil toimunud mängudel võitis kriteeriumi Karl Patrick Lauk ja grupisõidu, mida viimased aastad on valitsenud saarlased pani kinni Mihkel Räim. “Jörgen Matt on kindlasti parem, kui kaks aastat tagasi ja Oskar Nisu on tugevam, kui oli vanameister Reimo Nook. Kõik on noored mehed ja võidusõitjad. Eks peab samm haaval minema,” rääkis treener Riho Räim.

Kohal on Mihkel Räim, Oskar Nisu, Jörgen Matt ja Steven Kalf, Karl Patrick Lauk peab sõitma Martinique tuuri. “Võita võib ju ka kahe mehega, aga eks ta teeb raskemaks,” tõdes Riho Räim.

1995. aastal Gibraltaril toimunud Saarte mängudel võitis Indrek Rannama nii grupisõidu, kui kriteeriumi. Mihkel Räime hinnangul on toonane ja praegune rattatase nendel võistlustel kindlasti muutunud, sest sõitma on tulnud mõned kõvemad mehed.

“Mis soovitust ma oskan siin anda, sest poisid sõidavad täna juba palju kõrgemal tasemel, kui meie sinna külatasemelt läksime,” lausus Riho Räim, et praegu konkureerivad Saaremaa parimad maailma tippudega.

“Jääb üle loota, et õnne on ja mingeid tehnilisi probleeme ei tekiks. See pool on nendel mängudel alati olnud alla igasugust arvestust. Sul võivad asjad kaasas olla, aga järgi ikka sõita ei saa, et saaksid poistele vajadusel abi anda.”

Riho Räime sõnul tuleb kindla peale välja minna ja mehi peaks küll olema, kes seal võimelised medalile sõitma. “Pole vahet, kes täpselt selle ära vormistab, aga viimased aastad on grupisõidu kuld meie käes olnud ja tahaks seda jätkuvalt nii hoida,” märkis treener.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.