main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jaagup Kallas võistluseks valmistumas. Alver Kivi

Jaagup Kallas võistluseks valmistumas. Alver Kivi

Ratsutajad võistlesid Soomes kolmevõistluses

Kategooriad: Ratsutamine
Autor: Alver Kivi
11.06.2018
10:46

Nädalavahetusel toimus Soomes Ypäjäl traditsiooniline ratsutamisvõistlus Finnderby ja seda juba 45. korda. Kogu nädalavahetuse jooksul peeti võistluseid kõigil kolmel alal ning taaskord sõitsid ka meie kolmevõistlejad Soome, et osa võtta CIC1* taseme rahvuslikust kolmevõistlusest, vahendab hobumaailm.ee.

Kõigi kolme Soome sõitnud võistleja jaoks oli see esimene kord võistelda CIC1* tasemel. FEI Solidarity projekti kuuluvate noorte Sigrid Laini ja Luise Veversi jaoks oli see natuke ka proovivõistluseks, et aru saada, mis neid sügisel ees ootab. Juba augustikuus on Ypäjäl toimumas Põhjamaade Meistrivõistlused Kolmevõistluses, kuhu meie noorte eesmärk ka jõuda on.

Suurte võistluskogemustega võistleja Jaagup Kallas on kolmevõistlusmaastikul küllaltki uus tulija ning kuna tema ametlik kvalifikatsioon poleks võimaldanud antud võistlusest osa võtta, siis sai läbirääkimiste käigus talle omistatud antud võistlustel võistlemiseks eriluba.

Reedene päev algas pealelõunaste ratsastustega, kus eestlaste parima tulemuse sõitsid välja Luise Vevers ja Ruudi, olles 67,19% tugeval teisel positsioonil. Jaagup Kallas platseerus A Marettaga 60,83% 16. ning Lexicaga 60,76% 18. kohale.

Laupäevases takistussõidus maha aetud tõke langetasid Luise Veversi ja Ruudi kolmandale kohale, Jaagup Kallas ja Lexica ajasid samuti vaid ühe takistuse maha, kuid tõusid üldarvestuses peale teist ala seitsmendaks. Jaagup Kallas oma  teisel hobusel platseerus peale takistussõitu 16. kohale. Kogu klassi peale kokku oli puhtaid sõite vaid üks.

Krossil esimesena startisid Jaagup Kallas ja A Maretta, kuigi algus sujus neil väga hästi, siis kahjuks said saatuslikuks tõkked, mis olid seotud veega.

Kahjuks tuli eksimus sisse ka Luise Veversil ja Ruudil, kui krossil takistuse nr 6. B-elemendil tegi hobune sammu tagasi, nii teeniti koos karistuspunktidega tõrke eest lõpptulemuseks 56,8 miinuspunkti ning langeti seni tugevalt kolmandalt kohalt seitsmendale kohale.

Viimase eestlasest võistluspaarina startinud Jaagup Kallas ja Lexica tegid ilusa puhta krossi ning tõusid lõpparvestuses auhinnalisele teisele kohale! Nende lõplikuks tulemuseks oli 43,2 miinuspunkti.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.