main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Raskus on võetud. Erakogu

Raskus on võetud. Erakogu

Rait Sagor püstistas kaks Austraalia rekordit

Kategooriad: Jõutõstmine
Autor: Alver Kivi
06.12.2017
08:38

Rait Sagor püstitas selle aasta võistluskalendri viimasel võistlusel Austraalias surumuses ja jõutõmbes uued kontinendi rekordid ja maailma kolmanda tulemuse.

Tegemist oli  GPC PUSH/PULL (surumine/jõutõmme) võistlusega, kus osalevad Uus-Meremaa, Lõuna-Aafrika ja Austraalia. Rait Sagor võistles -100 kg meeste seas, kus ta võitis oma kategooria ja oli absoluutselt parim jõutõstja kolme riigi arvestuses (Glossbrenneri formula alusel).

Rait Sagor surus 215 kg, mis on uus Austraalia rekord, enne oli 200 kg. Jõutõmbes sai ta kirja 380kg, mis jällegi uus Austraalia rekord, ületades vana rekordi 60 kilogrammiga. Kahe ala kogusumma 595 kg. Märkimist väärib see, et 380 kg jõutõmme kuni 100 kg meeste seas on 2017. aasta maailma absoluutne kolmas tulemus.

Instagrami üks suurimaid jõutõstmisele pühedatud sait “Powerlifting motivation” lisas Rait Sagori katse video enda lehele ning pealkirjaks lisas “Easiest 840 pound (380 kg) pull you’ve ever seen?” on vaadatud pea 120 000 korda.

Rait Sagor tegi sel aastal Austraalias neli võistlust ja võitis need kõik. Kuni 100 kg meeste klassi rekordid võttis ta kõik omale. “Järgmine aasta plaanin võib-olla kaalu klass üles poole minna -110 kg ja vaatan mis seal suudan teha,” rääkis vägilane.

“Minu sponsor Harris Stability Systems tuntumaid jõusaali varustuse brände tahab mind 2018. aasta mais US Opeilen saata. Peab plaanid paika panema.”

 

 

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.