main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võidukas Rait Sagor sõpradega. Erakogu

Võidukas Rait Sagor sõpradega. Erakogu

Rait Sagor krooniti maailmarekordiga Austraalia meistriks

Kategooriad: Jõutõstmine
Autor: Alver Kivi
24.07.2017
08:46

Austraalia meistrivõistlustel jõutõstmises krooniti meistriks Rait Sagor, kes kvalifitseerus nendele võistlustele, kuna aprilli lõpus tuli ta Lääne-Austraalia meistriks.

Meistrivõistlused olid kõrgetasemelised, sest sinna saab ainult kutsete alusel. Rait Sagori kategoorias -100 kg võistles 22 meest, neist neli olid saarlase hinnangul väga tugevad. Rait Sagor kükkis 330 kg (3. koht), surus 207,5 kg ( 1.) ja sai jõutõmbes kirja 355 kg ( 1. koht ja Austraalia rekord). Kogusumma 892,5 kg on uus GPC Austraalia All Time rekord ja uus maailmarekord selles liigas (890 kg oli vana rekord). Teine koht tegi 865kg ja kolmas 835 kg. “Väga kõvad tulemused,” tunnistas Rait Sagor. “See oli mu elu parim võistlus, tegin üheksast katsest üheksa ja mitte ühtegi punast tuld. Kõik õnnestus super hästi.”

Hea sooritus tõi Rait Sagorile juba kutse Arnold Classicu võistlustele, mis toimuvad järgmise aasta märtsis. Võistluse nimeka on ProRAW ja see kõige kõvem võistlus Austraalias, kus põhimõtteliselt ainult profid võistlevad. “Kuna esinesin hästi ja purustasin kõik rekordid, siis olen sinna oodatud. Siin on suur au saada kutset sellele võistlustele, sest esikoha auhind on 5000 dollarit,” märkis vägilane.

Eestis noorte klassides häid tulemusi teinud Jaan Salu õpilane hakkas uuesti treenima selle aasta veebruaris ja mehe sõnul sai ta uue hingamise. “Jõustõstmine on Austraalias väga populaarne ja inimesed tunnustavad sind igati,” rääkis PTC Perth klubis treeniv Sagor, kel on klubi poolt suur toetus. Kuna tal on palju kogemusi, siis jagab ta ka ise  näpunäiteid.

“Olen õnnelik, et uuesti alustasin, kuna tänu jõutõstmisele on mul võimalus saada Austraalia residentsus,” lausus Rait Sagor. “Avaldus on juba sisse antud ja ootan vastust. Tänu eilsele võidule ja rekorditele on mul veel suurem võimalus saada residendiks.”

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.