main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Koos rattalegendidega poodiumil. Erakogu

Koos rattalegendidega poodiumil. Erakogu

Räim ja Lauk vormistasid Prantsusmaal kaksikvõidu

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
16.09.2015
08:01

Teisipäeva õhtul sõidetud GP Issoire võttis Mihkel Räim järjekordse võidu, Karl Patrick Lauk tunnistas vaid sõbra paremust.

„Võita on hea, aga ma seda üle ei tähtsustaks,“ rääkis kolme päeva jooksul kaks võitu võtnud ja 2012. aastal sama sõidu võitnud Mihkel Räim. „Pigem on mul hea meel Patu üle, et ta suutis teiseks tulla ja klubijuhtidele silma paista.“

Hea sõidu eest parima noore valge särgi ja ka punktiarvestuse võidu eest rohelise särgi saanud Karl Patrick Lauk tunnistas, et alguses ta kaksikvõidu peale ei mõelnudki.

„Aga väike vürts on asjal juures,“ leidis noor rattur. „Ei juhtu just tihti, et oma klubikaaslasega keset Prantsusmaad saab poodiumil seista.“

Sõit oli väga kiire, keskmine kiirus oli 48 km/h ja oli palju rünnakuid. Umbes poole distantsi peal sai punt rattureid eest ära, teiste hulgas ka saarlased. Koostöö sujus, kuigi Karl Patrick Laugul oli juunioride ülekandega päris keeruline kerida.

„Alguses jälgisin olukorda ja kuna teadsin ette, et sõit tuleb väga kiire ja mul olid piiratud ülekanded, ei hakanud üldse ründama, sest see oleks üpris mõttetu olnud,“ rääkis Karl Patrick Lauk.

„Vahepeal sättisin enne vahefinišeid ennast hea positsiooni peale ja mõned vahekad sõidu sees ka võitsin, lihtsalt jala testimiseks ja natuke preemiaraha korjamiseks.“

Lõpus vedasid klubikaaslased Team Pro Immo Nicolas Roux’st Mihkel Räime lahti, Laugu asi oli lihtsalt ennast heal positsioonil hoida ja üritada teda edestada.

„Pidin väga vara alustama ja lootma, et joon jõuab piisavalt kiirelt vastu, kõik see oma ülekannete pärast,“ rääkis Karl Patrick Lauk. „Aga siiski Miku tuli enne joont mööda. Natuke oli pettumus, kuid samas polnud mul sinna midagi parata, Pro Immo siseselt poleks neile see kuidagi sobinud, et keegi teine võidab, sest sõitsime Mikuga eri särkides ja oma tiimile tehtud töö eest poleks ta lihtsalt selga saanud keerata ja võitu mulle anda. Kuid samas mulle meeldis, et oli mees mehe vastu finiš ja tugevaim võitis.“

Mihkel Räim ütles, et võistluse käigus ta Karl Patrick Lauguga otseselt koostööd ei teinudki. „Lõpus lihtsalt olin kiirem, minu eeliseks oli muidugi eliitmeeste rauad, Patu pidi juunioride omadega sõitma,“ märkis Räim.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.