main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jalgratast võistluseks ettevalmistamas. Cycling Academy

Jalgratast võistluseks ettevalmistamas. Cycling Academy

Räim Itaalia meediale: minu unistus on võita suurtuuril etapp ja suur klassik

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
23.02.2018
08:53

Vabapääsme alusel Itaalia velotuurile pääsenud Israel Cycling Academy ratturid peavad harjuma suurema meedia tähelepanuga. Portaal Diretta Ciclismo võttis pihtide vahele Mihkel Räime, vahendab rattauudised.

Israel Cycling Academy värbas kahe hooaja vahel mitu uut sprinterit. Räimelt uuriti, kas kõik saavad ikka omi ambitsioone rahuldada. Eestlase sõnul on sprinterid oma olemuselt siiski pisut erinevad ja kuna tiim osaleb paralleelselt mitmel võidusõidul, siis saavad kõik võimaluse end näidata. “Minu unistus on võita suurtuuril etapp ja suur klassik. Pärast karjääri lõppu soovin saada ratturite agendiks,” avaldas Räim.

Räim rääkis, et talle meeldivad sellised võidusõidud nagu Schaal Sels ja the Tro Bro Leon, kus on kruusalõike, munakiviteid ning lühikesi ja järske tõuse. “Ma pole küll kõige parem rattavalitseja, kuid tunnen end sellistel sõitudel mugavalt,” lisas Räim. “Ma pole puhas sprinter ja seetõttu meeldivad mulle pisut raskemad võidusõidud. Mulle ei meeldi küljetuul, kuid suudan sellega toime tulla. Minu tippkiirus pole midagi erilist, kuid suudan oma maksimaalset kiirust hoida 25-30 sekundit.”

Itaalia ajakirjanik mainis, et rattamaailm teab hästi Tanel Kangertit ja Rein Taaramäed. Läbi on käinud ka Alo Jakini ja Gert Jõeääre nimed ning äramärkimist on leidnud tõusev täht Karl Patrick Lauk. Kuidas on lood Eesti rattaspordiga üldiselt? “Eesti noortel on suurepärased võimalused läbi lüüa, võrreldes selle ajaga, kui mina olin alla 23-aastane. Mulle tundub aga, et nad võtavad sporti liiga kergelt. See ei kehti aga Karl Patrick Laugu kohta, kes sai võimaluse eelmise hooaja lõpus end Astanas prooovile panna. Kui kõik läheb hästi, saate temast varsti rohkem kuulda,” vastas Räim.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.