main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jooksmas. Aet Kiisla

Jooksmas. Aet Kiisla

Raili Rüütel jooksis ööpäevaga 180 km

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
26.02.2018
10:50

Soomes Espoo sisehallis 11. korda toimunud 24 tunni jooksus läbis Raili Rüütel 180,726 km ja sai esimeseks Eesti naiseks, kes 24 tunni jooksus alistas 180 km piiri.

“Eesmärk oli joosta 24 tundi järjest korralikult, kus väga ei kõnni ja ei maga ning oluline oli vastu pidada,” rääkis viiendat korda ultramaratonil võistelnud Raili Rüütel, lisades, et natuke tahtis ta ka oma isiklikku rekordit parandada.

“Kui lähed starti siis on sul plaan valmis ja isiklikud lootused, aga võistlus koosneb väga erinevatest nüanssidest, eriti veel kui tuleb joosta saalis ja 390 m pikkusel ringil. See ei ole üldse minu teema ja siseruumides trenn ja võistlemine ei sobi mulle kohe üldse.”

430. ringil ületas Raili Rüütel oma senise isikliku rekordi 167,455 km, mis joostud 2016. aastal ja sellega tulemusega oli saarlanna Eesti naiste edetabelis kolmas. Raili Rüütel ületas 2016. aastas sügisest püsinud Karmen Lepa tulemuse 173,319 km tund enne võistluse lõppu. Rekord andis saarlasele 33 naise konkurentsis kuuenda koha.

“Tuleb keskenduda täpselt enda asjadele,” selgitas Raili Rüütel. “Kõik asjad nii vaimsed, kui füüsilised peavad klappima ja kõik peab olema enda jaoks läbimõeldud. Loobumise mõtteid ei saa endale lubada. Kui juba vaimselt hakkab logisema, siis on kindel, et sa ei pea vastu. Iga kümne minutiline paus on nõrkuse märk.”

Raili Rüütel ütles, et tema järgmine eesmärk on naiste B-kategooria tulemus ehk 200 km. Sel aastal ta seda enam ei proovi. “Pole mõtet keha ja vaimu nii ära kurnata,” lausus ta. “Järgmisel aastal on aga maailmameistrivõistlused ja vaatame, mis seal juhtuma hakkab.

Kokku osales võistlusel 117 ultrajooksjat 16 riigis.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.