main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Aleksander Kuusik SMS regatt 2018 . Riina Ramst

Aleksander Kuusik SMS regatt 2018 . Riina Ramst

Purjetamise Eesti meistrivõistlused seilati Saaremaal avatuks

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
26.05.2018
09:04

Eile algas Roomassaares 2018. aasta EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste esimene etapp Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, kus paadiklassides Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 ning purjelauaklassides Techno 293, RS:X ja Formula stardib kokku 157 sportlast.

Esimene võistluspäev oli vägagi suvine. Päikesepaisteline taevas oli praktiliselt pilvitu, temperatuur suveilmale igati kohane ning tuultki oli pigem napilt. Sellele vaatamata said kõik klassid peale Formula avapäeval kenasti kolm sõitu kirja.

77 võistlejaga Optimist klassile peeti eile kvalifikatsioonisõidud, mille tulemuste põhjal stardivad 45 paremat tänasest kuldgrupis ning ülejäänud võistlejad purjetavad edasi hõbegrupis. Kvalifikatsiooni järgselt kuulub siin kaksikjuhtimine meie lõunanaabritele – esimesel kohal on Emils Amsils ja teisel Eduards Mucins. Parim eestlane on kolmandal positsioonil olev Angeliina Maria Isabel Õunap. Tänane võistluspäev toob lisaks kuldgrupi tihedale konkurentsile kindlasti kaasa kõva rebimise ka hõbegrupis, kuna sealt pääsevad päeva lõpptulemuste alusel kolm tugevamat purjetajat homseks kuldgruppi. Täna kuld- ja hõbegruppides startivate purjetajate nimekirjaga saab tutvuda siin: http://www.puri.ee/media/Saaremaa-Merispordi-Seltsi-regatt-2018-fliidid-2605.pdf

Zoom8 klassis võitis kõik avapäeva sõidud ja läks seega ka juhtima Aleksander Kuusik, kannul Karolin Härm ja Aksel Tamm.

Klassis Laser 4.7 asus juhtima lätlane Eduards Plavins. Parima eestlasena on teisel kohal Mattias-Johan Kangur ning kolmanda positsiooni on võtnud Sten-Markus Andresson.

Ingrid Puusta võitis RS:X purjelauaklassis eile esimesed kaks sõitu, kuid kolmandas tehtud valestart asetab ta hetkel kokkuvõttes teiseks ning klassis juhib Artur Luure. Kolmandal kohal on Rainer Kasekivi. Alla 19 aastaste seas on esimene Raul Mihkel Anton.

Techno 293 purjelaua alla 17 aastaste klassis juhib avapäeva järel Lola Maria Pärna Joonas Vääri ja Daniel Schneideri ees. Alla 15 aastaste klassis on esikohal Romek Roolaht.

Formula purjelaudadele oli eile tuult liiga napilt ning kirja saadi vaid üks sõit, mille järel on esikohal Tristen Erik Kivi.

Klasside Zoom8, Laser 4.7 ja RS:X võistlusformaat koosneb reedest pühapäeva lõunani merel purjetatavatest fliidisõitudest ja pühapäeval alates kella 14st sadama lähedal toimuvatest poolfinaalist ja finaalist. Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsevad kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetavad fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääseb samuti finaali. Finaalsõidus selgitatakse regati esikolmik.

Klassidele Optimist, Techno 293 ja Formula koosneb võistlusformaat reedest pühapäevani peetavatest fliidisõitudest. Optimist klass sealjuures sõidab tänasest kuld- ja hõbegruppides.

Laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.