main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Avamaere jahid regatil. SMS

Avamaere jahid regatil. SMS

Purjetajad tähistavad Bellingshauseni sünnipäeva regatiga

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
22.09.2017
08:28

Saaremaa Merispordi Selts lõpetab laupäeval, 23. septembril purjetamishooaja Bellingshauseni mälestusregatiga „Jäätükkidega võidu“.

Regatt Jäätükkidega võidu saab tänavu 15 aastaseks. Regati algatas jahtlaev Vesileenu naiskond. Üks regati algatajaid, Kristiina Klaos, ütles et Saaremaal lõppes purjetamishooaeg toona väga vara, augusti lõpuga. Nii sai pandud algus veel ühele, sügisesele regatile sellise toreda kelmika nimega nagu „Jäätükkidega võidu“.

Viimastel aastatel on sattunud nii, et regatt toimub septembris just sellel nädalvahetusel, mil saarlastel on põhjust tähistada oma kuulsa meresõitja, Antarktika avastaja Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshauseni sünnipäeva, mis on just täna, 20. septembril. Kuulsa maadeavastaja sünnist möödub 239 aastat.

Regatt Jäätükkidega võidu on hea viis kuulsat meresõitjat meeles pidada. Regati nimigi sobis selleks suurepäraselt – sõitis ju ka Bellingshauseni oma kuulsal Antarktika avastusretkel just jäätükkidega võidu.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.