main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Taavi Tõnus lõikab korvilt võrgu. Alver Kivi

Pulvar lõpetas Träxi seitse aastat kestnud tiitliseeria

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
30.04.2023
09:43

Maakonna korvpalli viimased seitse aastat valitsenud Orissaare Träxi võimutsemine sai otsa, kui neil tuli finaalis tunnistada Pulvari 85:72 paremust.

„Eks see hegemoonia murdmine oli oluline,“ rääkis Pulvari üks liidreid Taavi Tõnus. „Seekord tundsime, et see on meie aasta, oleme selle nimel ka palju trenni teinud. Meie plaan oli mängida agressiivselt kaitses ja rünnakul ning mängida meeskondlikult, et kõik mehed oleks kaasatud.“

Träxi mängiv treener Raul Koppel tunnistas, et vastased olid lihtsalt paremad. „Meil oli noorenduskuur tehtud, väljakul oli kaks 9. ja üks 10. klassi poiss,“ selgitas ta. „Jäime siiski rahule ja me isegi ei oodanud finaali pääsu. Et me selle saavutasime oli meie jaoks juba positiivne. Me ei saanud pakki ka ning olime lõpuni mängus ja see oli väga hea.“

Kuressaare spordihoones mängitud finaalkohtumise saatus ja tiitel otsustati teise poolaja algul, kui Pulvar tegi vaheaja seisult 34:33 16:0 vahespurdi. Esmalt tegi skoori finaali MVP-ks valitud Ats Pildre, kelle korvidest saadi edu 42:33. Seejärel viskas Taavi Ilmjärv 44:33, Taavi Tõnuse vabavisetest juhiti 48:33 ja seeria lõpetas Pildre korv seisuks 50:33.

„Olime kaitses hästi agressiivsed, käisime nende meestele pressiga üle välja peale ja kui kaitse jookseb, siis jookseb ka rünnak ning see on selline korvpalli reegel,“ tõi Taavi Tõnus välja murrangu põhjused.

Raul Koppeli sõnul oli visketabavus finaalis ikkagi kehv. „Teise algul olime pikalt nullil ja ei saanud palli kuidagi sisse. Ilmselt jooksis meestel natuke juhe kokku ka ja loodeti võib-olla midagi muud,“ märkis ta.

Träx jõudis esimest korda korvini, kui mängida jäi 5.05. Karli Saar viskas seisuks 50:35. Seejärel sopsas Alari Hiis kaks kolmest, Saar tabas kaks vabaviset ja vahe vähenes 43:50-le. Pulvari mängujuht Taavi Tõnus sai neljanda vea. Veerandaeg siiski Pulvarile 61:55.

Viimasel veerandil Träx siiski veel üritas ja Härmo Lambuti korvist vähendati vahe 63:68-le. Taavi Tõnus sai viienda vea. See oli aga ka kõik. Pulvar initsiatiivi käest ei andnud ja võitis kindlalt 85:72.

„Mängisime eduseisus enesekindlalt ja mehed eriti ei väristanud. Träxi plaan oli suhteliselt lihtne, sest nad ründasid peamiselt kolmestega ja ega nad korvi alla palju ei roninud,“ rääkis Taavi Tõnus.

„Eks meie mänguplaan oli tegutseda kaitses nii tugevalt kui saame, aga paraku olid Pulvari mehed meist füüsiliselt kõvasti tugevamad ja selle vastu ei olnud täna midagi teha,“ tõdes Raul Koppel.

Taavi Tõnus rääkis, et tiitlit võita on alati kergem, kuid kindlasti soovitakse seda järgmisel aastal ka kaitsta. „Ühe aasta tahame kindlasti veel teha, sest eks seda Saaremaa korvpalli tuleb üleval hoida. Kui jalad ikka kannavad, siis tahame tiitlit,“ oli tagamängija enesekindel.

Raul Koppel ütles, et esialgu tiitli tagasi võtmisele ei mõelda. „Meie põhirõhk on ikkagi noorte treeningul,“ märkis ta. „Me ei tea praegu üldse kuidas järgmine aasta mehed jagunevad, kes läheb U18 võistkonda, kes mängib täiskasvanute eest, kes teeb järgmise sammu kuhugi mujale. Selle otsustame sügisel, aga kindlasti tahame võimalikult palju noori juurde tuua.“

Pronksimängus võitis Markend Team Furo 76:70.

Pulvar

Taavi Tõnus, Taavi Ilmjärv, Mikko Laugen, Heikko Jäe, Jan-Martin Jäe, Holger Part, Ats Pildre, Joosep Tõnus, Karel Kesküla, Siim Hiie, Enriko Laanemäe, Kaarel Väer, Ardo Hiiuväin, Kaspar Esko, Priidik Vapper, Henri Leetma

Orissaare Träx

Rasmus Tambur, Tanel Kreem, Alari Hiis, Härmo Lambut, Taavi Vesiaid, Riko Robi Tamtik, Jaanus Metsla, Tõnis Paat, Karli Saar, Martin Õue, Markus Metsala, Gert Kaldmäe, Oskar Maripuu, Ardi Kald, Madis Saksakulm, Carl Haamer, Raul Koppel, Jarko Liitmäe, Robin Kahest,  Karl Õunapuu

Markend Team

Egert Väinaste, Helar Jalg, Janek Liivas, Janek Mander, Janno Sklennik, Mairo Rumm, Mehis Pildre, Reigo Lass, Sander Mets, Urmas Oja, Tauno Selberg  

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.