main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rannavolle Kuressaare rannas. Alver Kivi

Rannavolle Kuressaare rannas. Alver Kivi

Projekt „Võrguplatsid korda!“ toob Eestisse taas 10 uut võrkpalli väliväljakut

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
27.03.2020
08:45

Eesti Võrkpalli Liidu ja Oma Ehitaja koostöös toimub sel suvel taas üle-eestiline projekt „Võrguplatsid korda!“, mille raames saab Eesti juurde 10 mängukorras võrkpalliväljakut.

„Võrguplatsid korda!“ toimub juba üheksandat korda. Varasema kaheksa aasta jooksul on Eesti Võrkpalli Liit koostöös Credit24, Oma Ehitaja ning Tallinna Spordi-ja Noorsooametiga korrastanud ja rajanud üle Eesti erinevatesse kohtadesse 100 võrkpalliväljakut. Nii jõuame sel suvel 110 väljakuni. Projekti suurtoetajana jätkab ehitusettevõte Oma Ehitaja, kes tarnib väljakute korrastamiseks ja komplekteerimiseks vajalikud vahendid.

„Palliplats kodukohas on tähtis meie rahva tervise jaoks üldisemalt. Võrkpallimäng jaanipäeval enne šašlõkki mõjuks kõigi enesetundele ja tervisele hästi. “Võrguplatsid korda!” on just selline projekt, mille peale tasub praegu mõelda ja ettevalmistusi tegema hakata, sest usun, et varsti saame rasketest aegadest üle ja oskame varasemast veelgi rohkem ühistegevusi, õues liikumist ja head tervist hinnata.“ ütles Oma Ehitaja juht Kaido Fridolin.

„Eesti on ju võrkpallimaa ja ala populaarsuse kasvuga tekib ka aina suurem nõudlus väliväljakute järele. Ääretult hea meel on tõdeda, et Oma Ehitus on tänuväärsele projektile taas õla alla pannud.“ sõnas Eesti Võrkpalli Liidu rannavõrkpalli projektijuht Tauno Lipp.

Konkursile on oodatud osalema kõik, kes vastavad järgmistele kriteeriumitele:

  • Taotleja võimekus platsi ehitamiseks ja iga-aastaseks hooldamiseks;
  • Võrkpalliväljakule on tagatud avalik ligipääs ja väljak asub avalikult nähtavas ning ligipääsetavas ohutus kohas. Asukoha kohta peab taotleja lisama taotlusesse vabas vormis kinnituse kooskõlastuse kohta koos KOVi või eraomaniku kontaktandmetega;
  • Lisada visioon väljaku aktiveerimiseks (miks antud piirkonda oleks võrkpalliplatsi vaja, näiteks plaan korraldada kohalikke võrkpalliturniire, harrastuspordi võimaluste nappus jne.);
  • Lisada asukoha plaan, fotod asukohast, võimalikud muud materjalid.

“Võrguplatsid korda!” taotlused tuleb saata meiliaadressile tauno.lipp@volley.ee hiljemalt 15. aprillil.

Taotluste hindamiseks on moodustatud žürii, kuhu kuuluvad Kaido Fridolin, Hanno Pevkur, Helen Veermäe, Rivo Vesik ja Kert Toobal. Žürii valib välja 6 parimat taotlust, mis lähevad sel aastal teostamisele. Samuti otsustab žürii millised 10 taotlust pääsevad rahvahääletusele. „Võrguplatsid korda!“ rahvahääletus toimub Postimehe veebikeskkonnas 20. kuni 27. aprillini. 4 rahvahääletusel enim toetushääli saanud taotlust pääsevad “Võrguplatsid korda!” lõpliku valiku hulka.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.