main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Suusarajal. pixabay.com

Suusarajal. pixabay.com

Populaarsed talispordialad 2022

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
28.01.2022
11:28

Talv on imeline aeg, seda eriti, kui väljas sajab laia lund ja meie maa on kaetud kauni lumevaibaga. Lisaks sellele on talv aeg, kui saab tegeleda spordialadega, mida suvel ei saa, selleks on nii suusatamine, kelgutamine kui ka teised aktiivsed tegevused õues. Oleme kokku kogunud populaarseimad talispordialad ja liikumise võimalused, mida tasub kindlasti veel sel aastal proovida.

Mäesuusatamine

Eestlastele meeldib suusatada ning mäesuusatamine on midagi, mis on kindlasti meie jaoks eksklusiivne ja adrenaliinirohke tegevus. Kus küll siin mägedes suusatada, kui meil pole mägesid? Õnneks ei ole selleks vaja minna päris mägedes, sest meil on kaunis kuppelmaastik Lõuna-Eestis, kus saab imehästi harrastada mäesuusatamist. Haara mäesuusad ja mine katsetama. Juhul, kui sul ei ole enda suuskasid, siis mäesuusad saab laenutada suusamäelt või näiteks mõne spordipoe, -laenutuse käest. Sul ei pea olema enda mäesuusad, et minna ja katsetada mägedest alla liuglemist!

Kelgutamine

Kelgutamine on vahva ja sellest ei saa üle ega ümber. Kelgutamiseks on mitmeid võimalusi, sa võid otsida enda kodu lähedal asuva nõlva ja lasta pikki liuge kasvõi igal õhtul. Teine võimalus on sõita minipuhkusele koos kogu perega ja vallutada Kiviõli tuhamägi või mõni looduskaunis koht Lõuna-Eestis. Ja mis veelgi enam, kelgutamine ei ole vaid liu laskmine mõnelt mäenõlvalt. Näiteks on võimalik Soomaal osaleda tõukekelgu matkal ning avastada Eestimaa ühe erilisema paiga loodus. Kas pole mitte tore ajaveetmine ja sport kaks ühes?!

Uisutamine

Jah, sul on võimalik minna uisutama ka suvel, sest mitmel pool on olemas siseuisuväljakud, aga õues uisutamine on midagi täiesti teistsugust. Mitmetesse Eestimaa linnadesse tehakse talveks uisuväljakud, leia üles ka endale lähim ja veeda õhtupoolik liueldes mööda jäävälja. Väga tore ja vahva elamus on uisutada tiigi, jõe või järve peal. See on muidugi võimalik, kui jää on piisavalt paks ja tugev, et sellel oleks ohutu uisutada. Kindlasti veendu enne uisutamist mõnel veekogul ohutuses ja alles siis mine katseta liugu. 

Matkamine

Meil on palju rabasid, mida avastada, lisaks ka kauneid metsasid, kus õppida märkama loomade ja lindude jälgi ning hääli. Looduses matkamine on hea stressi leevendamise võimalus, lisaks sellele ka suurepärane võimalus liikumiseks. Liigu enda rõõmuks, avasta looduse põnevad jäljed, hääled ning võtta ette mõni matkarada, raba või mets, mida oled soovinud juba pikka aega külastada. Haara kaasa termos teega, mõni maitsev snäkk või lausa kiire söögipala ning pea talvises looduses piknik!

Talvel on võimalik väga palju liikuda ja seda ka looduses. Kui sa kardad külma, siis riietu korralikult ja soojalt, sest nagu ju öeldakse, pole halba ilma, vaid on vale riietus. Liigu enda rõõmuks ja avasta looduse jäljed!

 

 

 

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.