Väravavahita meeskond enne mängu. FC Kuressaare

Poolkaitsja väravasse pannud FC Kuressaare võitis

Kategooriad: Jalgpall
27.08.2017
19:28

Esimesel poolajal väravavahi mängule hilinemise tõttu vähemuses mänginud FC Kuressaare FCI Tallinn U21-l ohtlikuks saada ei lubanud ja vormistas teisel poolajal täiskoosseisus mängides jalgpallimeistrivõistluste esiliigas kindla võidu 3:1.

Kuna väravavaht Enri Nurmik jõudis auto purunemise tõttu mängule alles teisel poolajal asus Lasnamäe staadionil väravasse Karmo Paju ja meeskond mängis kümnekesi. “Natuke ekstreemselt alustasime,” tõdes meeskonda juhendanud Martti Pukk.

Kuigi Karmo Paju mängib tavapäraselt keskväljal sai ta oma ülesannetega hästi hakkama. Tal tuli teha ka üks tõrje, muudel hetkedel hoidis meeskond suurema ohu oma väravale seekord ilusti ära.

“Vahelduseks oli väga vanu aegu meelde tuletada,” tunnistas noorteklassis väravavaht olnud Karmo Paju. “See tuli täna nii ootamatult, meeskonnal oli vaja ja minu jaoks uus väljakutse. Aga mehed tegid elu lihtsaks, muidu läks poolaeg üsna valutult.”

Teisel poolajal mängiti juba täiskoosseisuga ja oma paremus pandi maksma. Mario Stern lõi 62. ja 79. minutil seisuks 2:0, neli minutit hiljem suurendas Sander Viira eduseisu 3:0-le. 85. minutil lasti Alan Monesel üks värav tagasi lüüa.

“Lõime ilusad väravad,” märkis Martti Pukk. “Kahju, et lasime endale ühe tagasi lüüa, aga ju siis hakkas esimesel poolajal vähemuses mängimine lõpus tunda andma. Aga kõik pingutasid, et augustikuu hea tujuga lõpetada ja positiivselt väikesele puhkusele minna.”

Mänguderohke augustikuu järel kulub paus meeskonnale ära ka oma vigastatute rivisse tagasi toomiseks. Maarek Suursaar tegi jalavalu trotsides Infoneti vastu oma ära, Elari Valmas peab olema eemal paar nädalat ja Reio Alt on peagi korras. Tagasi on Pelle Pohlak ja loodetavasti on septembris kõik mehed rivis.