main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karl Jalakas ja Rando Tark testimas. Erakogu

Karl Jalakas ja Rando Tark testimas. Erakogu

Pihtla RT saadab Saaremaa ralli starti kaheksa ekipaaži

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
09.10.2019
08:37

Reedel ja laupäeval sõidetaval Saaremaa rallil on suurima esindatusega kaks aastat tegutsenud rallitiim Pihtla RT, kes saadab oma mehed starti erinevate eesmärkidega.

Nii asuvad klassis EMV 5 võistlustulle Kermo Laus – Alain Sivous Nissan Sunnyl ja Lauri Peegel – Anti Eelmets Honda Civicul, klassis EMV 6 Gert Virves – Tiit Põlluäär Opel Astral ja Peep Trave – Indrek Jöeäär Honda Civic TYPE-R-il ning klassis EMV 7 Karl Jalakas – Rando Tark BMW M3-l, Daniel Ling – Madis Kümmel BMW 320-I, Siim Järveots – Priit Järveots BMW 323-I ja Raul Mölder – Enri Tiitson BMW 328-l.

“Oleme ühte klubisse liitnud Saaremaa aktiivseimad autosportlased, kelle eesmärk on alaga tegeleda hobi tasemel,” rääkis Karl Jalakas. “Ühine klubi annab võimaluse mingil määral kulusid kokku hoida ja tuua võimalused ka uutele sõitjatele lähemale. Hetkel kuuluvad punti sõbrad, sugulased ja tuttavad, kes püüavad teha palju asju koos.”

Karl Jalakas ütles, et kui algul olid klubis ainult sportrallit sõitvad mehed, siis nüüd on ühiste lippude alla leidnud tee ka rahvaralli mehed. “Me püüame alati üksteist aidata, saame hooaja lõpus kokku ja arutame,  kuidas tegime ja mida saaks paremini. Kindlasti on koos toimetada soodsam,” lausus ta.

Kuna kodurallil on stardis palju ekipaaže, siis probleeme kõigi tehnilise hooldamisega ei ole. Karl Jalakase hinnangul tehnopargis jõudu jagub. “Igal mehel on üldiselt oma mehhaanikud, tavaliselt kaks meest auto kohta. Midagi ka võimalusel ühildame ja keegi ei pea millestki ilma jääma,” märkis ta.

Sportlikud eesmärgid on siiski erinevad. Enamus mehi tulebki starti vaid Saaremaa rallil, aga kõik tahavad Karl Jalakase sõnul muidugi maksimumi, mehed soovivad võistlust nautida ja kindlasti ka lõpuni sõita. “Eks kodurahvale on meil kõigil midagi pakkuda, siin sõita on alati teine tunne!” rääkis ta.

Oma klassis on kindlasti kõrgemad eesmärgid Gert Virvesel, Kermo Lausil ja Karl Jalakasel. Kiired eesmärgid on ka kindlasti Daniel Lingil kes on olnud siiani rahvarallis tugev.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.