Naiste singli meistrivõistluste esikolmik: (vasakult) Katrin Lember, Margit Lepp, Urve Vakker. Erakogu

Petankis selgusid karikavõitjad

Kategooriad: Petank
19.09.2017
08:28

Pühapäeval tõmmati Kuressaare kuursaali ees toimunud maakonna petanki üksikmängu meistrivõistlustega joon alla ka karikavõistlustele. Maakonna karikavõistlused on üheksast etapist koosnev seeriavõistlus, millest igal petankeril läksid arvesse kuue parema etapi tulemused.

Naistest võitis viimase etapi väljaspool meistrivõistluste arvestust kaasa teinud Terje Pahk Pärnumaalt. Nii krooniti maakonna meistriks Margit Lepp. Hõbemedaliga leppis mullune meister Katrin Lember ja pronksmedal riputati kaela Urve Vakkerile. Karikavõitjaks tuli 159 punktiga samuti Margit Lepp, järgnesid Terje Pahk (113 p.) ja Oona Koplimäe (71 p.).

Meistrivõistlustele oli tulnud 19 meest, kes võistlesid neljas alagrupis. Veerandfinaalide tulemusi: Gunnar Usin – Gennadi Andrejev 13:5, Hain Vaher – Ain Koplimäe 13:11, Aare Trave – Urmas Talistu 13:7, Siim Sooäär – Jüri Janson 13:8.

Poolfinaalid: Gunnar Usin – Hain Vaher 13:5, Aare Trave – Siim Sooäär 13:7. Mullust tiitlit kaitses edukalt Gunnar Usin, kes alistas finaalmängus Aare Trave tulemusega 13:4. Pronksimängus oli Hain Vaher 13:8 parem Siim Sooäärest.

Karikavõitjaks tuli samuti Gunnar Usin, kes kogus 210 punkti. Talle järgnesid 2. Gabriel Alesmaa (184 p.), 3. Marek Kolk (150 p.), 4. Enno Kermik (136 p.), 5. Aare Trave (125 p.), 6. Ain Koplimäe (118 p.)

1. aasta karikavõistlustel püstitati 52 mängijaga osalusrekord.