main banner
Saaremaa Spordisõber logo
(vasakult) Siim Sooäär, Aare Trave, Enno Kermik. Kati Sokko

(vasakult) Siim Sooäär, Aare Trave, Enno Kermik. Kati Sokko

Petankis on parim asetaja Aare Trave

Kategooriad: Petank
Autor: Alver Kivi
05.07.2021
08:38

Eile kogunesid Eikla külje asuvatele Kaubi petankiväljakutele üheksa petankerit, kes asusid endi hulgast selgitama maakonna parimaid asetajaid.

Esmalt mängiti eelringe, kus parimaks osutus Aare Trave, kes pääses otse poolfinaali. Veerandfinaalides alistas Siim Sooäär Genadi Andrejevi, Ain Koplimäe Gunnar Usina ja Enno Kermik Ken-Erki Kermiku. Poolfinaalid olid üsna ühepoolsed –  Aare Trave võitis Enno Kermiku ja Siim Sooäär sai jagu Ain Koplimäest.

Medalimängud kujunesid harvanähtavalt tasavägiseks. Kui finaalimängus suutis Siim Sooäär peale 15-ndat asetust Aare Trave vastu 40 sentimeetriga juhtima asuda, siis viimasel kolmel asetusel oli Trave kindlam ja võitis meistritiitli pooleteistmeetrise vahega. Ehk Aare tulemus oli finaalringis 18 viske peale 9,854 meetrit (keskmine 54,7 cm ühe asetuse peale oli väga muljetavaldav) ja Sooääre tulemus oli 11,330 meetrit (keskmine 62,9 cm).

Pronksimäng oli ülitasavägine, kus Enno Kermik edestas Ain Koplimäed 18 asetuse peale vaid kolme millimeetriga! Samas jäi see paar keskmiste näitude võrdluses finaalpaarile selgelt alla. Kermiku tulemus oli 16,222 meetrit (keskmine 90,12 cm) ja Koplimäe saavutas 16,225 meetrit (keskmine 90,14 cm). Kuue parema hulka jõudsid veel Gunnar Usin ja Genadi Andrejev.

Naisi oli võistlustules kaks. Esikoha sai Oona Koplimäe, kes edestas Kati Sokkot.

Kuna tegemist oli Saaremaa patenki karikavõistluste neljanda etapiga, siis toome lugejateni meeste ja naiste esikuuiku. Karika jooksvas arvetuses juhib meeste seas nelja etapi kokkuvõttes Gunnar Usin 140 kohapunktiga. Talle järgnevad 2. Aare Trave (120), 3. Enno Kermik (100), 4. Ken-Erki Kermik (77), 5. Marek Kolk (70), 6. Siim Sooäär (67).

Naiste hulgas on kindel liider Kati Sokko (140 kp). Järgnevad 2. Oona Koplimäe (56), 3. Urve Vakker (24), 4. Inger Antsaar (10), 5. Margit Kaldre (8), 6. Katrin Lember (5).

Võhma Kultuuri- ja Spordiselts

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.