main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tulistamise medalimehed: (vasakult) hõbe Marek Kolk, kuld Gunnar Usin, pronks Aare Trave. Erakogu

Tulistamise medalimehed: (vasakult) hõbe Marek Kolk, kuld Gunnar Usin, pronks Aare Trave. Erakogu

Petankerid selgitasid parimaid „tulistajaid“

Kategooriad: Petank
Autor: Alver Kivi
28.06.2021
08:20

Laupäeval kogunesid Kiratsi külla kümme petankerit, kes asusid selgitama Saaremaa tänavust meistrit „tulistamises“ ehk äralöögimängus. See tähendab viiest erinevast harjutusest koosnevat võistlust, kus neljalt erinevalt kauguselt tuleb tabada sihtmärgiks olevat kuuli ja ühes harjutuses ka snadi.

Põhivõistlusel tegid parima tulemuse Marek Kolk ja Gunnar Usin, kes saavutasid 16 punkti. Ümbervisetel sai veerandfinaalidesse esimese paigutuse Usin, kes alistas seal Hannes Nansingu tulemusega 10:5. Teistes veerandfinaalides olid tulemused alljärgnevad: Aare Trave – Tõnu Munk 6:3, Marek Kolk – Ken-Erki Kermik 12:5, Enno Kermik – Genadi Andrejev 16:3.

Esimeses poolfinaalis purustas Kolk tulemusega 30:6 Enno Kermiku. Muide, Kolga saavutatud 30 punkti oli ka võistluspäeva parim tulemus. Teine poolfinaal oli märksa tasavägisem ja üksnes tänu snadi tabamisele viimases harjutuses suutis Usin tulemusega 17:14 alistada Trave.

Pronksimäng oli äärmiselt pingeline, milles Aare Trave suutis tulemusega 16:14 alistada Enno Kermiku.

Finaalis saavutas peale esimest vooru algedu Gunnar Usin, kes juhtis Marek Kolga vastu 11:4. Kui  peale teist vooru jäi vahe samaks (17:10), siis sealtpeale hakkas Kolk järele võtma. Kolmanda vooru järel oli seis 20:14 ja neljanda vooru lõppedes 20:15. Otsustavas voorus suutis Kolk tabada snadi, Usin aga mitte ja lõppseisuks fikseeriti viik 20:20. Ümbervisetel saatis edu siiski Gunnar Usinat, kes võitis esimest korda Saaremaa meistritiitli petanki löögivõistlustel, olles eelnevalt 7 korda teise koha saanud.

Saaremaa karikavõistlustel on nüüdseks peetud 3 etappi. Meeste arvestuses on liider Gunnar Usin, kes on kogunud maksimaalsed 120 kohapunkti. Talle järgnevad Marek Kolk, Aare Trave ja Enno Kermik, kõigil on 70 kohapunkti. Kümne parema hulka mahuvad: 5. Ken-Erki Kermik 65 kp, 6. Urmas Talistu 31 kp, 7. Ain Koplimäe 30 kp, 8. Genadi Andrejev 28 kp, 9. Siim Sooäär 27 kp, 10.-11. Aadu Vinkel ja Mihkel Vinkel (mõlemad 26 kp).

Naiste arvestuses juhib Kati Sokko (100 kohapunkti), järgnevad 2. Urve Vakker 24 kp, 3. Inger Antsaar 10 kp, 4. Margit Kaldre 8 kp, 5. Oona Koplimäe 6 kp, 6. Katrin Lember 5 kp.

Järgmine etapp toimub juba eeloleval pühapäeval kl 10 Eikla külje all asuvas Kaubi külas, kus võistlusviisiks on asetamine.

Võhma Kultuuri- ja Spordiselts

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.