Saaremaa petanki triode meistrivõistluste poodium: (vasakult) Urve Vakker, Ain Koplimäe, Oona Koplimäe, Aare, Trave, Gunnar Usin, Tarvo Pihlas, Gabriel Alesmaa, Kati Sokko, Tõnu Munk

Petankerid selgitasid meistreid

Kategooriad: Petank
19.07.2021
00:18

Eile kogunes Eikla külje all asuvasse Kaubi külla 15 petankerit, et selgitada Saare maakonna parim trio. Viis triot mängisid esmalt eelringi, kus kõik võistkonnad ühel korral omavahel kohtusid. Selle läbisid kaotuseta Tarvo Pihlas – Aare Trave – Gunnar Usin ja pääsesid finaalmängu.

Finaalis tuli neil rinda pista segatrioga, kus mängisid Urve Vakker – Oona Koplimäe – Ain Koplimäe, sest nemad saavutasid eelringi põhjal teise koha. Kui eelringis said Pihlas – Trave – Usin tulemusega 11:10 Vakker – Koplimäe – Koplimäe üle napi võidu , siis finaalmäng kujunes üllatuslikult ühepoolseks. Tarvo Pihlas – Aare Trave – Gunnar Usin võitsid maakonna meistritiitli, alistades Urve Vakker – Oona Koplimäe – Ain Koplimäe harvanähtava tulemusega 13:0.

Pronksimängus olid Siim Sooäär – Enno Kermik – Ken-Erki Kermik favoriidid Kati Sokko – Tõnu Munk – Gabriel Alesmaa vastu. Esimesena nimetatud saavutasidki algedu 7:0, kuid siis mänguõnn pöördus, Sokko – Munk – Alesmaa võitsid 13 punkti järjest ja maakonna meistrivõistluste pronks kuulus neile.

Tegemist oli ühtlasi Saaremaa petanki karikavõistluste viienda etapiga. Meeste arvestuses juhib Gunnar Usin, kelle kontos on 170 kohapunkti. Talle järgnevad 2. Aare Trave (150 kp), 3. Enno Kermik (115 kp), 4. Ken-Erki Kermik (92 kp), 5. Siim Sooäär (82 kp), 6. Ain Koplimäe (79 kp). Naiste arvestuses juhib Kati Sokko 158 kohapunktiga, järgnevad 2. Oona Koplimäe (80 kp), 3. Urve Vakker (48 kp), 4. Margit Kaldre (20 kp), 5. Inger Antsaar (10 kp), 6. Katrin Lember (5 kp).