main banner
Saaremaa Spordisõber logo
vasakult: Enno Kermik, Ken-Erki Kermik, Gunnar Usin, Aare Trave, Paul Kolk, Kati Sokko.

vasakult: Enno Kermik, Ken-Erki Kermik, Gunnar Usin, Aare Trave, Paul Kolk, Kati Sokko.

Petankerid avasid hooaja Leisis

Kategooriad: Petank
Autor: Alver Kivi
16.05.2021
19:05

Kui 2021. aasta maakonna petanki karikavõistluste esimese, aprillis toimuma pidanud üksikmängu etapi pidi karikasarja korraldaja Võhma kultuuri- ja spordiselts koroonapiirangute tõttu edasi lükkama, siis teine etapp sai läinud laupäeval siiski teoks.

Leisi on ennegi petankereid võõrustanud, kuid esimest korda olid rajad maha märgitud otse Leisi keskuses, seikluspargi kõrval asuval killustiku laoplatsil. Enne seda oli mängitud staadionimurul, kuid muru ei ole võistluspetanki jaoks just kõige sobilikum pinnas.

Kas põhjuseks oli pikk võistluspaus või suviselt sooja ja päikesepaistelist ilma lubanud ilmateade, aga võistlema saabus koguni 20 petankerit, kes moodustasid kümme paari.

Võistlema asuti kahes viieliikmelises alagrupis, mõlemast grupist pääsesid poolfinaalidesse kaks paremat. Esimese alagrupi võitsid kolme võiduga isa-poega Enno ja Ken-Erki Kermik. Samapalju võite said ka Aare Trave ja Gunnar Usin, kes pääsesid teisena poolfinaali. Teises alagrupis saatis teatud üllatusena edu Paul Kolki ja Kati Sokkot, neist viimane tegi karikavõistlustel debüüdi. Teisena said edasi Siim Sooäär ja Aadu Kaal.

Poolfinaalid: Trave/Usin – Kolk/Sokko 13:4, Kermik/Kermik – Sooäär/Kaal 13:2. Pronksimäng: Kolk/Sokko – Sooäär/Kaal 13:1. Finaal: Trave/Usin – Kermik/Kermik 13:10.

Neile järgnesid: 5. Genadi Andrejev / Johannes Loikmaa, 6. Mihkel Vinkel / Aadu Vinkel, 7. Oona Koplimäe / Ain Koplimäe, 8. Urmo Auväärt / Katrin Lember, 9. Jüri Janson / Tarvo Pihlas, 10. Vallo Heinla / Fred Nelma.

Järgmine karikaetapp toimub 6. juunil Laimjalas, kus kavas triode võistlus.

Võhma kultuuri- ja spordiselts

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.