main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Märten Pajunurm võitluses. Allan Mehik/soccernet

Märten Pajunurm võitluses. Allan Mehik/soccernet

Paide Linnameeskond on Kurele jätkuvalt ületamatu

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
23.05.2020
15:46

Jalgpalli Premium liigas mängis FC Kuressaare võõrsil Paide Linnameeskonnaga, kellele viimasel kolmel hooajal vaid kaotatud ja samaga lõppes ka tänavune esimene kohtumine. Hea alguse järel tuli tunnistada vastase 2:0 paremust.

„Kuigi kaotasime tuleb meeskonnale au anda,“ märkis FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. „Mängutaseme ja suhtumisega olen väga rahul. Muidugi peame veel tegema tööd, et individuaalseid eksimusi vähem oleks, aga kokkuvõttes olen ma ka selles osas optimistlik.“

Kuna Kure on viimasel kolmel hooajal Paidele kõik mängud kaotanud ja mullu lasti endale nelja kohtumisega lüüa koguni 17 väravat 1 vastu, olid kindlasti enne kohtumist võõrustajad favoriidi rollis.

Ometi haarasid saarlased mänguohjad enda kätte ja esimene veerandtund Paide staadionil kuulus neile. Nurgalöögi järel oli hea võimalus skoor avada Marco Lukkal, kelle pealöögist lendas pall napilt väravast mööda.

„Alustasime tõesti hästi ja enesekindlalt,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Pärast tulid meil mõned kerged vead sisse ja vastane sai enesekindlamaks. Meil oli samal ajal väljakul väike segadus. Siin on vaja mõned detailid parandada ja suurt häda ma ei näe.“

Seejärel sai Paide mitu nurgalööki järjest ja initsiatiiv liikus teosammul nende kätte. Kerge surve tulemusena jõuti ka 42. minutil avaväravani. Kure kaptenile Märten Pajunurmele fikseeriti oma karistusala joonel käega mäng ja teenitud karistuslöögi realiseeris perfektse löögiga Siim Luts.

„Ma arvan, et kohtunik selles situatsioonis eksis,“ leidis Roman Kožuhhovski. „0:1 kaotusseisus oli meeskonnal keeruline minna vaheajale ja sellises seisus oli psühholoogiliselt raske jätkata. Püüdsime ikkagi oma mänguga edasi minna ning pressida kõrgelt ja mängida võimalikult palju palliga.“

Mänguvahendiga näkku saanud ja küsitava kollase kaardi teeninud Märten Pajunurm aga jäi väljaku äärde ja enam mängu ei sekkunud. Teisel poolajal asendas seega kaptenit Märten Opp, Joonas Soomre asemel tuli rünnakule Otto-Robert Lipp.

  1. minutil eksis Paide pika palli klaarimisel Ranon Kriisa ja väravavaht Magnus Karofeldiga silmitsi saanud Edrisa Lubega lõi kindlalt 2:0. Kure meestel enam korralikke võimalusi luua ei õnnestunud.

Nüüd on kolme esimese mänguga meeskond lasknud lüüa endale 5 väravat, ise ei ole skoori tehtud. Roman Kožuhhovski ütles, et vastas on olnud tiitlile mängivad meeskonnad, kelle vastu on keeruline edukas olla.

„Jätkame selle kallal tööd,“ lausus peatreener. „Me oleme loonud momente ja poolmomente, kuid kahjuks pole suutnud oma võimalusi veel realiseerida, aga ka siin olen ma tuleviku osas optimistlik.“

Roman Kožuhhovski sõnul läheb meeskond järgmisele kodumängule Narva Transi vastu enesekindlalt. „Meil on sisse tulnud ebaõnnestunud lõigud ja kui suudame neid vältida oleme võimelised võitma. Kindlasti läheme Narva vastu maksimaalset mängu näitama,“ lausus ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.