main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kihutamiseks valmis. Ott Tänak facebook

Kihutamiseks valmis. Ott Tänak facebook

Ott Tänakul on Mehhikos esimene stardipositsioon

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
15.03.2023
08:10

Autoralli MM-sarja üldliider Ott Tänakule on nädalavahetusel sõidetav Mehhiko ralli esimene kruusaralli Ford Puma roolis ja tal on esimene stardipositsioon.

„Testimisel olin esimest korda Puma masinaga kruusal ning oli väga tähtis võimalikult palju avastada,“ märkis Ott Tänak M-Sporti pressiteate vahendusel. „Kuna enamik rallisid on kruusateedel, siis otsustasime teha Hispaanias kaks testipäeva. Meeskond töötab palju, et areneda, aga mõistaks kus me oleme, tuleb meil esmalt läbida kruusaralli.“

Ott Tänaku hinnangul tõotab Mehhiko ralli tulla keeruline. „Lihtsamaks võiks esimesena rajale minemise teha vihmasadu, millele ei saa aga eriti kõrgeid lootusi seada,“ lausus ta, lisades, et peamisteks väljakutseteks on kõrgus ja temperatuur. Seetõttu on võimsust vähem ja auto võib pisut teistmoodi funktsioneerida.

„Teed on Mehhikos tegelikult päris lõbusad ja mõned katsed on väga tehnilised. Selline tunne on, et kõrge temperatuuriga sõidame neid igavesti, aga on ka kiiremaid lõike, kus on hüppeid.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.