main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitjad. Ott Tänak facebook

Võitjad. Ott Tänak facebook

Ott Tänak võitis ajaloo esimese Tšiili ralli

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
13.05.2019
07:30

Autoralli maailmameistrivõistluste Tšiili etapi viimasele päevale läks Toyota WRC-l kihutav Ott Tänak esikohta kindlustama ja pärast punktikatse võitu kirjutas saarlane enda nimele maksimaalsed 30 punkti.

“Mul on väga hea meel, et suutsime kohe esimesel korral siin Tšiilis võidu võtta,” tunnistas Ott Tänak. “Tegu oli väga nõudliku ja keerulise ralliga, kus fookust ei tohtinud hetkekski kaotada ning iga väiksemgi viga maksis valusalt kätte. Tänane päev ei olnud lihtne, arvestades, et kaks Sebastieni hingasid meile pidevalt kuklasse ja vahe polnud nendega samuti väga suur. Mingisugust kruiisimist kindlasti ei olnud ning pingutada tuli ikka korralikult. Õnneks läks kõik vastavalt plaanile ja suutsime võtta punktikatselt maksimumi.”

Ott Tänaku sõnul on paar viimast rallit valmistanud omajagu pettumust, kuid selline perfektne nädalavahetus annab kindlasti jälle motivatsiooni ja positiivsust juurde nii neile endale, kui ka tiimile. “Usun, et tiim pingutab nüüd veelgi rohkem selle nimel, et püsiksime punktitabelite tipus,” lausus ta.

“Suured tänud kõigile teile, kes te nädalavahetuse jooksul meile kaasa elasite. Usun, et unega läks vahepeal päris kitsaks, kuid loodetavasti tänane tulemus oli seda väärt! Loodetavasti näeme Portugalis taaskord sini-must-valgeks värvunud katseid ja suudame teile pakkuda taaskord meeldejääva nädalavahetuse!”

MM-sarja uueks üldliidriks kerkis kuue etapi järel 122 punktiga Sebastien Ogier, kellele Ott Tänak kaotab 10 ja Thierry Neuville 12 punktiga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.