main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sõit nagu Walesis. Ott Tänak facebook

Sõit nagu Walesis. Ott Tänak facebook

Ott Tänak reedese päeva järel kindel liider

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
11.05.2019
08:12

Autoralli maailmameistrivõistluste Tšiili etapi reedeste katsete järel on kindlad liidrid Toyota Yarisel kihutavad Ott Tänak ja Martin Järveoja, kelle edu Sebastien Ogieri ees on 22,4, jar-Matti Latvala ees 28,8 ja Thierry Neuville ees 29,5 sekundit.

Kuigi ralli avakatsel tegi Ott Tänak väikese vea, kui suretas mootori välja oli viies, siis järgmistel katsetel asus saarlane rünnakule ja sai oma tahtmise. El Puma katse teisel läbimisel edestas ta oma lähimaid konkurente pea kümne sekundiga, sest Sebastian Loeb kaotas talle neist parimana 9,8 sekundiga. Hea kiirus jätkus ka edaspidi ja tasuks liidrikoht.

“Tänased esimesed katsed olid üpriski keerulised, kuna me pole neid teid varem sõitnud ja seetõttu tuli jooksvalt teha parandusi legendis ning õppida tundma teede eripära,” rääkis Ott Tänak.

“Insenerid ja mehaanikud tegid lõunapausil auto seadistamisega väga head tööd, mis kajastus ka hiljem tulemustes. Sain enesekindluse ja hea tunde kohe esimesel katsel kätte ning auto töötas nii nagu peab.”

Ott Tänaku sõnul oli legend pärastlõunasel teisel läbimisel oluliselt parem kui hommikul ja see muutis ka sõidu palju nauditavamaks, kuigi teed on väga nõudlikud ja iga pisemgi eksimus võib valusalt kätte maksta.

“Homsed katsed on palju kiiremad ja üldjuhul see sobib autole hästi. Meie plaan on hommikul jätkata siit, kus täna pooleli jäi ja hoida fookus teravana,” märkis rallipiloot.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.