main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Libedal rajal. @world/M-Sport

Libedal rajal. @world/M-Sport

Ott Tänak krooniti M-Sportiga maailmameistriks

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
29.10.2017
23:16

M-Spordi sõitjad kindlustasid oma kiirega sõiduga Walesi rallil Hyundai ees oma tiimile  maailmameistritiitli, sest võidu võttis Elfyn Evans, kolmas oli individuaalse maailmameistritiitli kindlustanud Sebastien Ogier ja kuuenda koha Ott Tänak.

“Meie nädalavahetus ei kujunenud võib-olla just selliseks nagu me lootsime, aga ületades joone ja kindlustades meeskonnale tiitli oli siiski midagi väga erilist,” tunnistas Ott Tänak. “Malcolm ja iga tiimi liige on teinud sel aastal nii suurepärast tööd, et me saavutasime selle edu ühiselt. Nad on selle kõik selle nädalavahetusega välja teeninud.”

Tootjate arvestuses on M-Sporti arvel 398, Hyundail 305, Toyotal 241 ja Citroenil 210 punkti. M-Sporti viimane võistkondlik MM-tiitel pärineb 2007. aastast, kuid toona oli tegu veel Fordi tehasemeeskonnaga.

Kõik kolm tiimi sõitjat on jõudnud ka rallivõiduni, sest Ott Tänak oli parim Itaalias ja Saksamaal, Sebastien Ogier oli kiireim Monte Carlos ja Portugalis. Kõigil võimalus oma võiduarvet suurendada veel Austraalias. Individuaalarvestuses on Ogieril koos 215, Neuville’il 183, Tänakul 169, Latvalal 136, Evansil 118 ja Sordol 95 punkti.

“See on olnud emotsionaalne päev ja pean tunnistama, et viimase katse ajal tuli mul paar pisarat,” tunnistas M-Sporti tiimipealik Malcolm Wilson. “Esimest korda siis, kui Ott oli finišis ja kindlustas meeskondliku võidu, seejärel kui Sébastien vormistas individuaalse võidu ja kolmanda, kui Elfyn tõi meile koduse rallivõidu.”

Malcolm Wilson ütles, et tal on suurepärane meeskond, kelle karm töö krooniti millegi imelisega. “Me olime poodiumil igal rallil ja me olime ainsad, kelle kõik kolm sõitjat olid tänavu võidukad,” märkis ta. “Fiesta on end tõestanud konkurentsivõimelise autona ja seda tänu lugematutele tundidele, mis iga liige endast andist, et me sellise suurepärase tulemuseni jõuaksime.”

Walesi tulemused: 1. Elfyn Evans Ford, 2. Thierry Neuville Hyundai +37,3, 3. Sebastien Ogier Ford +45,2, 4. Andreas Mikkelsen Hyundai +49,8, 5. Jari-Matti Latvala Toyota +50,3 ja 6. Ott Tänak Ford +1.02,3.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.