main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Keenia liivas. Ott Tänak favebook

Keenia liivas. Ott Tänak favebook

Ott Tänak Keenias neljas

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
25.06.2022
08:15

Ott Tänak

Keenia MM-rallil lõpetasid Hyundail sõitvad Ott Tänak ja Martin Järveoja reedese võistluspäeva neljandal kohal, Toyota lõpetas kolmikjuhtimisega. Rovanperä edestab 14,6 sekundiga Takamo Katsutat ja 22,4 sekundiga Elfyn Evansit, Tänak kaotab 25,3 sekundit.

„Enne rallit arvasime, et tänane päev saab olema kõige kergem, kuid reaalsus osutus vastupidiseks ja mängisime pidevalt oma võimete piiril,“ vahendas Ott Tänak. „Tänane päev olnud katsumusterohke aga samas ka paras ellujäämine, kus meil tuleb võidelda rohkem ralli endaga, kui konkurentidega.“

Reedest võistluspäeva kolmandalt kohalt alustanud Ott Tänaku Hyundail tekkisid tehnilised probleemid juba hommikusel avakatsel. Tema i20 Rally1-autol lendas küljest ära käigukang ning see muutis saarlase sõidu oluliselt keerulisemaks.

„Esimesed kaks katset olid suhteliselt nauditavad ja luges vaid puhas esitus, kuid ringi viimased katsed olid sootuks midagi muud,“ leidis Ott Tänak, lisades, et katse esimesed 20 km olid täis kive, mida tuli hoolega vältida ja teati, et kui seal peaks tulema rehvipurunemine, siis poleks enam suuri lootusi kõrges mängus kaasa lüüa.

„Peale seda tuli umbes 5-10 km väga pehmet liivast pinnast, kus pidime sisuliselt kogu aeg gaasipedaali põhjas hoidma, vältimaks kinnijäämist hoolimata sellest, et midagi ei näe. Lisaks ei teeks paha ka üks tolmuimeja, millega saaksime oma kopsudest kogu selle jama kätte, mis tänase jooksul sinna läinud on. Igatahes, plaan on homme jätkata sealt, kus täna pooleli jäi ja läheme anname kindlasti endast parima.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.