Noortele kergejõustiklastele neli kulda

Kategooriad: Kergejõustik
05.07.2021
08:47

Nädalavahetusel Rakveres toimunud Eesti kergejõustikumeistrivõistlustel U18, U20 ja U23 vanuseklassidele suutsid Saaremaa spordikooli (KJK Saare) sportlased kokku võtta 4 poodiumikohta ja need kõik olid kõige kõrgemal astmel.

Edukaima võistluse tegi U20 vanuseklassis Romet Vahter, kes tegi suurepäraseid tulemusi ning õnnestus võita kuldmedal nii 110 m tõkkejooksus ajaga 14,59 kui ka kaugushüppes tulemusega 7.13. Kusjuures kauguse parim hüpe sündis kuuendal katsel ning ka enne seda oli tal kaks hüpet üle 7 meetri. Veel jäi Romet Vahter napilt medalita kõrgushüppes, kus tulemus 1.90 andis neljanda koha. Kettaheites sai ta tulemusega 40.21 7. koha.

Eesti meistriks tuli taas kord ka Hendrik Lillemets, kes tegi U23 vanuseklassis kaasa kõrgushüppes ning see nädalavahetus piisas kulla võitmiseks 1.95 ületamisest.

Väga hea jooksuga tuli Eesti meistriks U18 vanuseklassi 400 m tõkkejooksus ka Eerik Oolup, kes veel eelmine nädal maadles vigastusega, aga sellest hoolimata õnnestus välja joosta aeg 55,25 ja pea sekundiga teist kohta edestada.

U18 vanuseklassis jõudsid esikümnesse veel Lisett Alt, Jasper Haamer ja Kennet Puiestee. Alt jooksis 1500 m ja 3000 m distantsidel, millest esimesel sai ta 6. koha ajaga 5.43,72 ja teisel 8. koha ajaga 12.42,18.

Haamer sai 7. koha nii 110 m tõkkejooksus kui ka kõrgushüppes. Tõkkejooksus oli tema A-finaali ajaks 15,95 (eeljooksus suutis ta 15,48), kõrgushüppes jäi parimaks ületatud katseks 1.75. Kennet Puiestee jooksis välja 110 m tõkkejooksu B-finaalis aja 15,82 (eeljooksus 15,68) ning sai sellega kokkuvõttes 9. koha.