main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Andres Kuusk mõtlemas. Erakogu

Andres Kuusk mõtlemas. Erakogu

Mõttespordi viievõistluse MMil Andres Kuuse juhtimisel

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
22.08.2019
12:12

Londonis pühapäeval, 18. augustil alanud XIII mõttespordi viievõistluse maailmameistrivõistlustel on nelja võistluspäeva järel eestlastel kaksikedu. Juhib Andres Kuusk 464 punktiga, vaid kahe punktiga jääb maha Martin Hõbemägi.

Eestlaste järel hoiab kolmandat kohta britt Matthew Hathrell. Valitsev maailmameister hindu Ankush Khandelwal hoiab seitsmendat positsiooni. Seni on eestlaste jaoks edukaim ala olnud Trench, kus võeti koguni kolmikvõit (Andres Kuusk esimene, Martin Hõbemägi teine, Georg-Romet Topkin kolmas).

Võistlused on jõudnud täpselt poole peale, ees ootab veel neli võistluspäeva. Eestlaste jaoks olulisemad sündmused on toimumas neljapäeval Entroopias ja reedel Lines of Actionis. Maailmameister selgub esmaspäeva õhtuks.

Varem neljal korral tiitli võitnud Andres Kuusk ütles, et neljas päev oli eestlastele eriliselt hea, sest saadi kolm ootamatut alavõitu. “Tundub, et treeningud ning vormi ajastamine on täkkesse läinud,” lausus ta.

“Neljapäeval on minu jaoks jälle väga tähtis päev, sest kavas Entroopia. Kui õnnestuks tulla vähemalt puhtalt teiseks, oleks medal peaaegu et käes ja 50-50 Ankushiga, eeldusel, et ta punktilisa ei saa.”

Mõttespordi olümpiaad (Mind Sports Olympiad, https://msoworld.com) 2019 toimub Londonis 18.–26. augustini. Igal võistluspäeval on kavas kaks või kolm 4-tunnist mängusessiooni, kokku 88 võistlustundi. Pentamindi ehk viievõistluse tulemustesse läheb kirja 5 parimat ala – nende põhjal selgub mõttespordi viievõistluse maailmameister. Eesti mõttesporti toetab Bondora.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.