main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Monotüüp-XV Euroopa meistrivõistluse korraldusmeeskonnas Saaremaa Mersipordi Selts

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
28.02.2019
08:07

4.-9. märtsil peetakse Eestis jääpurjetamise Monotüüp-XV Euoopa meistrivõistlused, mille põhikorraldaja on Eesti Jääpurjetamise Liit ning kaaskorraldaja Saaremaa Mesrispordi Selts (lühend SMS).

Korraldusmeeskonna liige ning SMS juhatuse liige Juhan Kolk ütles, et kui algselt oli plaan pidada võistlused Saaremaa rannikul, siis tänaseks on ilm saarel liiga kevadine ning võistlused peetakse Võrtsjärvel. Turvaliseks võistluseks on vaja vähemalt 2 x2 km võistlusplatsi, mis, 27.02 kontrollimise tulemusena, Võrtsjärvel olemas, jää paksus on 30 cm. Võistlejad hakkavad saabuma 3.03.

Saarlastest osalevad suurvõistlusel  Ott Kolk/ Juhan Kolk, Indrek Aavik /Siim Valgre (haapsalulane), Ants Haavel (SMS)/ Andres Laul (Kalev Jahtklubi), eestlastest osalevad võistlustel ka Hiiumaa Jahtklubist Dago Olev Oolup/Andrus Padu. Võistlustele on tulemas võistlejaid Hollandist, Venemaalt, Rootsist

Monotüüp-XV on rangelt monotüüpse konstruktsiooniga kahemehe jääpurjekas, mille purjepindala on 15 m2 ja pikkus 7,5 m. Maksimumkiirus on 130-150 km/h. Selle klassi  klassi jääpurjekas on konstrueeritud 1932. aastal Eestis Erik von Holsti poolt.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.