main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mölkkys võidutses Kaarma

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
21.06.2020
17:38

Laupäeval olid Eikla külje all Kaubis esimest korda Saaremaa valdada ja nüüd siis piirkondade mängude ajaloos kavas võistlused mölkky.  Ala on Saaremaa inimeste jaoks mõistagi uus, kuid üsna lihtsasti omandatav. Seepärast oli ühest küljest üllatav, et esimesel võistlusel koguni 14 segatriot esindatud oli, teisalt ka mõistetav, sest reeglid on lihtsad ja ala konti ei murra.

„Paljude kohaletulnute jaoks oli see esimene kord mölkky võistlustel osaleda, mitmed alles avastasid selle mängu enese jaoks,“ ütles turniiri peakohtunik ja ala aktiivne eestvedaja Tarvo Pihlas eile Meie Maale.

Esindatud oli koguni 10 piirkonda, neist neli – Kaarma, Laimjala, Salme/Torgu ja Kärla – koguni kahe võistkonnaga. Segatrios pidi olema vähemalt üks naine ja 14 triot jaotati kahte alagruppi, millest kaks paremat pääsesid otse poolfinaalidesse.

Esimeses poolfinaalis alistas esimese alagrupi võitja Salme/Torgu (Kati Sokko, Arvet Kruuser, Janar Kruuser) tulemusega 2:0 Leisi (Cristin Lepp, Toivo Lepp, Mihkel Vinkel). Teises poolfinaalis saatis edu Kaarma II võistkonda (Maie Ader, Enno Kermik, Boris Lehtjärv), kes alistasid 2:0 Kaarma I (Margit Lepp, Tanel Raamat, Jaanus Raamat).

Finaal Kaarma II ja Salme/Torgu vahel kujunes väga dramaatiliseks. Mängude seis oli 1:1 ja otsustavas mängus juhtis Salme/Torgu 41:24 ja omas kolm korda võimalust „üheksat“ lüüa, kuid nad loobusid kolmandal korral sellest, kartes kolmandat korda järjest eksida, mis tähendanuks automaatset kaotust. Sestap visati madalama väärtusega kurni. Kuid Kaarma II jõudis järele ja otsustava (loe: kuldse) viske tegi oma koduõuel võistelnud Boris Lehtjärv, tabades suurima väärtusega kurni ehk numbrit 12.

Kolmanda koha mängus võitis Kaarma I tulemusega 2:0 Leisi.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.