main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Parimad naised. Kaarma Sport

Parimad naised. Kaarma Sport

Mölkkys selgitati meistreid

Kategooriad: Mölkky
Autor: Alver Kivi
25.07.2021
19:01

Laupäeva hommikul oli kogunenud Kaubi küla väljakule 29 meesmängijat ja 8 naismängijat, kes alustasid jahti Saaremaa Mölkky meistritiitlile üksikmängus.

Mehed loositi nelja alagruppi, naised kahte alagruppi. Naiste turniiril jõudsid finaali Kati Sokko ja Maie Ader.  Kati oli võitnud oma poolfinaalis Cristin Lepa tulemusega 2:0, Maie  Ader omas poolfinaalis hiidlanna Anni Kingsepa sammuti 2:0.

Esikoha mäng mängiti viiest parem ja vaja oli ka otsustavat viiendat mängu. Kuigi ka Maie Ader sai visata otsustavat viset, paraku ebaõnnestunult, saavutas võidu ja meistritiitli Kati Sokko tulemusega 3:2. Kolmanda koha mängus võitis Anni Kingsepp tulemusega 3:1 Cristin Lepa.

 1. Kati Sokko, Saaremaa/ Kuressaare
 2. Maie Ader, Saaremaa/ Kaarma
 3. Anni Kingsepp, Hiiumaa
 4. Cristin Lepp, Saaremaa/ Leisi
 5. Marelle Lehtjärv, Saaremaa/ Kaarma
 6. Birgit Raamat, Saaremaa/ Kaarma
 7. Kristiina Lehtjärv, Saaremaa/ Kaarma
 8. Lisandra Lehtjärv, Saaremaa/ Kaarma

Meeste turniiri poolfinaalid olid saarlaste ja hiidlaste siseasjad, esimeses paaris mängisid kohalikud Kaubi küla mehed, – isa ja poeg Jaanus ning Tanel Raamat. Seekord võidutses noorus ja Tanel Raamatu võidunumbrid olid 3:0. Ka hiidlaste poolfinaal lõppes 3:0, võitjaks tiitlikaitsja Valeri Filipenko.

Esikoha matsis oli alguses kindlam Filipenko, kes asus juhtima 2:0, kolmas mäng Tanelile ja seis 1:2 tema poolt vaadatuna. Neljandas mängu alustas Raamat paremini, juhtides kahe viskega, paraku mängu lõpetavat 11 – ta kahe viskega maha ei saanud ja nii tuli kogenum Valeri Filipenko tagant ja korjas võidu 3:1 ning kaitses tiitlit.

Pronksimängus Jaanus Raamatu ja Virgo Katteli vahel väga tõsiseks intriigiks ei läinud ja 3:0 võidutses Virgo Kattel. Jaanus Raamatule neljas koht.

 1. Valeri Filipenko, Hiiumaa
 2. Tanel Raamat, Saaremaa/ Kaarma
 3. Virgo Kattel, Hiiumaa
 4. Jaanus Raamat, Saaremaa/ Kaarma.

B-finaalis kohtusid saarlane Rainer Amur ja Tallinna mees Alger Jõras. Selle matši võitja oli Amur 2:0 ja nii kuulus B – karikas temale. Rainer Amurit võiski pidada päeva suurimaks üllatajaks, kes üksteise järel alistas Liiga tabelis kõrgetel kohtadel olevaid mängijaid.

 1. Rainer Amur, Saaremaa/ Valjala
 2. Alger Jõras, Tallinn
 3. Siim Sooäär, Saaremaa/ Kaarma
 4. Ruudi Väärtnõu, Hiiumaa

Saaremaa Mölkky Liiga raames vahetus liider.

Koos singli turniiri võiduga asus Liiga liidriks hiidlane Valeri Filipenko 146 punktiga, 132 punktiga on teine Virgo Kattel, kolmandal kohal on Siim Sooäär 127 punktiga, singli teise kohaga tõusis neljandaks Tanel Raamat 118 punktiga, senine liider Argo Võrk langes 117 punktiga viiendaks ning kuues on Jaanus Raamat, kellel on koos 114 punkti.

Ka naiste arvestuses vahetus liider, kelleks on nüüd vastne singli meister Kati Sokko 100 punktiga. Naiste pingerida on aga eriti tasavägine, sest teisel kohal oleval Cristin Lepp`al on tabelis 97 punkti ja kolmandal kohal oleval Maie Ader`il 94 punkti.

Neiud 16 – ja nooremad liidrina jätkab Marelle Lehtjärv 70 punktiga, noormehed 16 – ja nooremad juhib Mattias Mitt 23 punktiga.

 

Järgmine etapp on juba 7. augustil, kui Kaubi küla väljakul mängitakse välja Saaremaa Meistritiitel paarismängus.

Seniks head harjutamist ja kohtume Kaubil.

Vaata, www.molkky.ee/turniirid/

Kaarma Sport Management team

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.