main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Eesti maakondade karikavõitjad - Saaremaa I meeskond, - vasakult Meelis Kask, Enno Kermik, Janar Kruuser. SK Kaarma

Eesti maakondade karikavõitjad - Saaremaa I meeskond, - vasakult Meelis Kask, Enno Kermik, Janar Kruuser. SK Kaarma

Mölkky mängijad võistlesid mitmel rindel

Kategooriad: Mölkky
Autor: Alver Kivi
21.11.2022
08:07

Laupäev oli see päev, kui taaskord mölkky rindel kohusid head naabrid Soome ja Eesti. Kumbki maa sai panna  neli triot. Ühe trio sai koostada ka Saaremaa ja nii asusid Eesti eest mängima tiim Tanel Raamat, Jaanus Raamat ja Siim Sooäär.

Kummagi riigi tiimid mängisid kõik kõigiga läbi, ühes kohtumises neli mängu – seega kokku oli mängus 64 punkti ja lõppakordiks oli mõlema riigi kõikide mängijate korda mõõda viskemäng 200 – ni.

Olgu veel öeldud, et vastaste FB postituse järgi oli Tallinna tulemas kõige – kõige tugevam Soome koondis. Saarlaste panus peale kõigi Soome triodega mängimist oli 7 punkti 16 -st, ehk kolm viiki 2:0 ja üks kaotus 1:3.

Paraku Eesti oli enne otsustavat viimast osa taga 30:34 ja nii oli juba enne 200 – ni mängitavat viskevõistlust maavõistluse võitja selge, Soomlastele taaskord võit Eesti üle.

Viskevõistlus oli omakorda huvitav, sest pikal väljakul visates olid suuremad numbrid pea 12 meetri kaugusele löödud ja mõõdaviskeid tuli nii ühelt kui teiselt poolt. Kui alguses asusid juhtima soomlased, siis Eesti tuleb järgi, minnes ka omakorda juhtima. Siis aga jälle õnnestuvad naaberriigi mängijad, minnes taaskord juhtima 180:144. Aga Eesti ei anna alla, tehes ise kontra ja vähendab kaotusseisu 168:180, Siiski on Soome koondise mängijad lõpus kindlamad ja nii vormistavad nad viskemängu lõppskooriks 200: 79. Kogu maavõistluse lõplik skoor 37:30 ja võit Soome mölkky koondisele.

Nüüd on Eestil aega umbes aasta taaskord usinalt trenni teha, et 2023. aastal Soome revanši võtma sõita.

Samal ajal peeti ka Eesti maakondade karikavõistlusi. Saaremaalt sõitis kirkama Karika eest mängima lausa kolm triot. Lisaks Saaremaa  I ja Saaremaa II meeskonnale olid mängimas ka naiskond nimega Saare Naised.

Mängiti turniirisüsteemis kaheksa vooru.

Eriline hoog oli seekord Saaremaa I võistkonnal, kes võitis lausa kuus mängu ja kahes viik ning kokkuvõttes 14 punkti ja kindel võit!

Saaremaa I tiimis mängisid Enno Kermik, Meelis Kask ja Janar Kruuser.

Napilt- napilt jäi esikomikust välja Saaremaa II tiim, kes kuidagi ei saanud alguses vedama. Lõpuks 4. koht!

Saaremaa II tiimis mängisid Boris Lehtjärv, Siljar Pahapill ja Aigar Paiste.

Saare Naised mängisid vapralt meeskondadega ja peale viit vooru oli seis hea. Tea, kas lõunapaus või mis, aga viimases kolmes voorus kahjuks enam säravat mängulusti ei leitud ja nii lõpuks 8 koht.

Saare Naiskonnas mängisid Margit Lepp ja noored neiud Marelle Lehtjärv ja Birgit Raamat.

Seekord siis niimoodi, mölkky 2022 hooaeg on lõppemas, uuel 2023. aastal on aga ees ootamas palju uusi ja põnevaid väljakutseid.

Täname kõik mängijaid!

Kaarma Sport Management team

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.