main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Parimad naised. Kaarma sport

Mölkky liigas mängiti kolmas etapp

Kategooriad: Mölkky
Autor: Alver Kivi
23.07.2023
08:46

Kaubi külas mängiti Saaremaa mölkky liiga 2023 kolmas etapp, kui mängiti nii naiste-, kui meeste üksikmäng.

Naisi startis hommikul kümme mängijat kahes alagrupis kummaski 5 mängijat. Mehi alustas aga 28 mängijat neljas alagrupis,igas 7 mängijat. Tiitleid olid kaitsmas naistest Cristin Lepp ja meestest Argo Võrk.

Keskpäevaks oli alagrupiturniir seljataga, algamas play-off. Naiste A- alagrupi võitis Keits Voistla, B-alagrupi kohalik neiu Birgit Raamat. Meeste alagruppide võitjad olid A- alagrupis üllataja Haapsalust Meelis Tomson, B-alagrupis Siljar Pahapill, C- alagrupis Vahur Kõlvart, D – alagrupis vastne Euroopa meister Jaanus Raamat.

Naiste play-offi veerandfinaalides sündis ka kaks üllatust, kui kaotuse pidid vastu võtma kaks soosikut – Keits Voistla ja Maie Ader. Poolfinaalides oli Cristin Lepp parem Kaie Tunderist 2:1 ja Birgit Raamat Lisandra Lehtjärvest 2:0.

Pronksimäng – Lisandra Lehtjärv vs Kaie Tunder 3:2, finaal Cristin Lepp vs Birgit Raamat ka 3:2. Seega ütlus, et tiitlit võita on kergem kui kaitsta lükati Cristin Lepa poolt ümber.

Naiste parimad: 1. Cristin Lepp (Saaremaa), 2. Birgit Raamat (Saaremaa), 3. Lisandra Lehtjärv (Saaremaa), 4. Kaie Tunder (Saaremaa). B1 parim Maie Ader (Saaremaa).

Meeste play-offide esimesed voorud tõid üllatusi voor vooru järel. Kui poolfinaalide mängijaid oleks vaja olnud enne turniiri ennustada, siis vaevalt, et keegi oleks täppi pannud.

Nii või naa, aga fakt ja tõsiasi oli, et esimeses poolfinaalis olid vastamisi Meelis Tomson ja Enno Kermik, teises oli Marko Riiu vastaseks Hiiumaa uus nimi Tõnis Lõppe.

Meelis Tomson pusis Enno Kermikule visalt vastu, aga seekord pani kogenum saarlane oma paremuse maksma, võit 3:1 ja finaali koht. Teises paaris võis eeldada, et Marko Riiu siit oma võtab, aga võta näpust, hiidlane Tõnis Lõppe näitas sitkust ja lõpuks võit 3:2 temale.

Pronksimängus taastas Marko Riiu oma mängukindluse ja Haapsalu mees Meelis Tomson talle vastu ei saanud – 3:0 ja pronks Marko Riiule Tallinnast.

Finaal – saaremehed, üks suuremalt saarelt, teine väiksemalt – Enno Kermik vs Tõnis Lõppe.

Lõppe juhtima 1:0, Kermik viigistas ja siis pääses ette 2:1. Hiidlane ei jätnud jonni – viik 2:2. Otsustav geim ja kes keda – kui üle Kaubi küla kõlas Enno Kermiku tradistsiooniline võidu hüüatus, võitja tulemusega 3:2 oli just tema.

Meeste parimad: 1. Enno Kermik (Saaremaa), 2. Tõnis Lõppe (Hiiumaa), 3. Marko Riiu (Tallinn), 4. Meelis Tomson (Haapsalu).

B1 võitja Jaanus Raamat (Saaremaa), C1 võitja Siim Sooäär (Saaremaa), D1 võitja Arvet Kruuser (Saaremaa), E1 võitja Aaron Võrk (Tallinn).

Üldarvestus pärast kolme etappi muutus veidi – nii juhivad Virgo Kattel ja Enno Kermik, kummalgi mehel on tabelis 134 punkti. Kolmas – neljas Vaiko Kivi ja Jaanus Raamat 130 punktiga.

Naiste arvestuse liidrid on Maie Ader ja Lisandra Lehtjärv, mõlemal 106, kolmandaks tõusis Birgit Raamat 104 punktiga.

Mölkky liiga2023 4. etapp toimub 12. augustil ja mängitakse paarismängu.

5.-6. augustil toimuvad Soome linnas Hyvinkääl mölkky maailmameistrivõistlused. 175 registreerinud tiimi seas on kolm  4 – liikmelist võistkonda Saaremaalt, võistlustulle asuvad Team Kaubi, Team Uustla ja Team Saaremaa.

Kaarma Sport Management team

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.