main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mölkky EM 2020 toimub Kuressaares

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
24.08.2019
08:44

Rahvusvaheline Mölkky Liit teatas, et Euroopa 2020. aasta sisemeistrivõistlused Mölkkys toimuvad 14.-15. märtsini Kuressaares.

Saaremaal Mölkky mängu eestvedava MTÜ Kaarma Sport Management esindajad Boris Lehtjärv ja Tarvo Pihlas märkisid, et 2020. aasta tiitlivõistluste kalender kinnitati läinud nädalal Prantsusmaal Samoënsis peetud Mölkky maailmameistrivõistlustel. Järgmise aasta Euroopa sisemeistrivõistlused toimuvad Kuressaare spordihoones.

„Kui selline pakkumine tuli, siis kahtlusi ei tekkinud. Taotlus läks teele ja nüüd saimegi positiivse otsuse. Palju meile Saaremaale ikka rahvusvahelisi tiitlivõistlusi pakutakse, seega olnuks kahetsusväärne sellest võimalusest loobuda,“ märkis Tarvo Pihlas.

„Pealegi on Mölkky selline mäng, mida suudavad mängida kõik. Nii on ka Euroopa meistrivõistlustele oodatud osalema kõik soovijad, sest mingeid piiranguid ei ole.“

Saaremaa vallavalitsuse sporditööspetsialist Rasmus Tüüts tõdes, et selline rahvusvaheline võistlus tuleb Saaremaale igal juhul kasuks. „Lisaks Mölkky Euroopa sisemeistrivõistlustele toimub Saaremaal tuleval aastal ka Enduro maailmameistrivõistluste etapp ja soovime suurvõistluste korraldamisel igati abiks olla. Mölkky on Saaremaal kiiresti populaarsust

võitnud ja kohalikust initsiatiivist on välja kasvanud väga ulatuslik ettevõtmine,“ sõnas Tüüts. „Lühikese ajaga on jõutud spetsiaalse Mölkky väljaku rajamisest ja Saaremaa esimestest lahtistest meistrivõistlustest Saaremaa ja Hiiumaa maavõistluse korraldamise ning Euroopa meistrivõistlustel osalemiseni – nüüd juba ka korraldamiseni.“

Saaremaa vallavanem Madis Kallas tõi esile, et suurürituste korraldamine väljapool turismihooaega on väga tervitatav. „Heameelt teeb ka see, et traditsioonilistele spordi suurüritustele on taas lisandunud uusi häid algatusi, mis toovad Saaremaale nii harrastajaid kui ka külalisi.“

MTÜ Kaarma Sport Management esindajad kinnitasid, et on väljakutseks valmis ning loodetavasti ei jää see Saaremaal viimaseks tiitlivõistluseks, sest vaadatakse juba ka kaugemasse tulevikku.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.