main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Emotsioonid valla. Mihkel Räim offical

Emotsioonid valla. Mihkel Räim offical

Mihkel Räim võttis elu tähtsaima võidu (video)

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
25.08.2018
12:31

Esmakordselt toimunud 187 km pikkuse Great War Remembrance Race’i võiduga vormistas jalgrattur Mihkel Räim oma elu esimese UCI ühepäevasõidu võidu.

“Seda emotsiooni on raske sõnadesse panna, vahepeal küsisin sõidu ajal endalt, kas on see kannatamine üldse väärt? Võin öelda, et jah, oli ja on küll!” tõdes Israel Cycling Academy rattur Mihkel Räim.

“Kannatasin terve päeva ning arvasin, et head nahka siit ei tule. Imestan, et suutsin sellises konditsioonis sihukese võidusõidu võita.”

Mihkel Räime sõnul pakkus võidusõit kõike mida vaja ja ainult vihm oli puudu. Menüü sisaldas küljetuult, kruusateid, munakivi, teravaid lühikesi tõuse, kummipurunemist ja võitu. Kuskil 30 km suutis saarlane esimesel munakivilõigul kummi lõhkuda ja auto oli väga taga, et teda aidata. Oma peas ta juba mõtles, et kõik on kadunud.

Õnneks sai Räim punti tagasi ja kui sõidetud oli 90 km kasutas ta enda instinkte, hüppas paarile mehele sappa ja läinud nad olidki. 18 ratturit, kuid kunagi ei lastud vahet väga suureks peagrupiga. Püsis 45 sekundi – 1.30 min vahel.

Ees ootas veel üks raske munakivitõus Kemmelberg, mida kasutatakse ka Gent-Wevelgemil ning 11 km lõppu oli üpris raske sile munakivilõik. “Enne Kemmelbergi ütles spordidirektor raadiosse, et hoiaksin silma peal Belgia meistril ning seda ma ka tegin, kuigi sisimas plaanisin natuke kastist välja mõelda,” selgitas Mihkel Räim.

“Kui kõik jälgivad teda, siis on tegelikult mul just võimalus kaardid enda kasuks mängida. Pidin lihtsalt tähelepanelik olema, et ta munakivil eest ei sõidaks. Tõusu alustasin tema taga ning kolmveerand tõusu kannatasin tuules ära, kuid siis sain kangi ja ta läks oma teed. Õnneks paar meest olid minuga ja asusime teda jälitama, üsna peagi olime jälle 18-kesi koos. Viimane munakivilõik sai Lampaert küll väikse vahe sisse, kuid saime üsna pea kätte ning siis ründas CCC mees ja haakisin talle sappa, natukese aja pärast ühines meiega belglane ning läinud me olimegi. Need olid rasked 10 km, kuid viimased 5 km uskusin, et jääme ette ning ma sõidan võidu peale.”

Lõpus nägi Mihkel Räim, et belglane on väsinud ja pigem peab silma peal hoidma poolakal. Tagant hakkas üks mees gruppi kätte saama, kuid ta säilitas külma närvi. “Poolakas murdus, võttis hoo ülesse ning läks esimesene kurvi. Olin suhteliselt enesekindel, et olen temast kiirem ja nii ka läks. Minu esimene UCI ühepäevasõidu võit, alistades mõnda päris nimekat meest. Olen väga õnnelik!” võttis Räim tulemuse kokku.

https://www.facebook.com/IsraelCyclingAcademy/videos/462071094277368/UzpfSTUxMDEyNzQyNTg2MDg3NzoxMDAxNTI4ODU2NzIwNzI5/

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.