main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim täitis oma eesmärgid. Israel Start-Up Nation

Mihkel Räim täitis oma eesmärgid. Israel Start-Up Nation

Mihkel Räim tahaks veel suurtuuril sõita

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
13.11.2020
08:18

Esimese saarlasena ühe kolmest maailma suuremast velotuurist läbinud jalgrattur Mihkel Räim sooviks võimalusel Vueltal saadud kogemusi samal tasemel rakendada ka tulevikus, aga need võiksid olla oma originaalsetel aegadel.

„Oktoober-november ei oleks selleks kindlasti õige aeg, aga sel aastal meil vedas ilmaga,“ rääkis Mihkel Räim, kellele 18 etapiline ning paljude tõusudega võistlus oli parajaks pingutuseks ja tõsiseks väljakutseks.

„Vuelta trass oli sel aastal erakordselt raske ning muidugi oli kogemus see, et üks päev võib olla hea tunne ja järgmine päev pole üldse tunnet. Seda oli enda ja konkurentide peal huvitav jälgida.“

Israel Start-Up Nation klubi värvides sõitnud Mihkel Räim lõpetas 2892 km pikkuse velotuuri kokkuvõttes 142 lõpetanud mehe konkurentsis 139. kohaga, kaotades võitjale 4:46.31. Rattur ise andis oma sooritusele 5 palli skaalal hindeks 3,5.

„Raske on öelda, mida oleks võinud paremini teha, kuna selline kogemus varasemast puudus,“ lausus ta. „Mõned etapid jäävad kripeldama, aga samas on ülimalt keeruline ka valitud ja sobilikel etappidel, mida oli ainult mõni üksik, end täielikult realiseerida.“

Mihkel Räime parimad kohad olid viiendal etapil 8. ja viimasel etapil 11. tulemus. Kokkuvõttes hindab ta siiski parimaks savutuseks nii raske tuuri lõpuni sõitmist, eriti oktoobri ja novembri keerulistes oludes.

„Teisalt, lõpuni sõitjaid oli palju,“ tõdes rattur, lisades, et samas oli ka katkestajaid omajagu. „Etapil sprindis esikümnes lõpetada oli tubli saavutus, aga ei midagi ulmelist, aga siiski tähenduslik verstapost. Samuti viimasel etapil 11. olla polnud paha, kuid hing ihkas enamat. See, et olin nn mängus sees viimasel päeval näitas seda, et ma väga küpse ei olnud tuurist ning psühholoogiliselt suutsin ka end sprindiks valmis panna. Paljud sprinterid katkestasid tuuri.“

Samas ei usu Mihkel Räim, et tema pingutused olid maksimaalsed. „Sain tuuriga aru, et kannata palju tahad, alati saab raskem olla ning et inimvõimetel siiski vist piire pole. „Olen rahul, et tuuri lõpuni sain ning suutsin etapil esikümnesse tulla. Kindlasti on hea meel selle üle, et sain Dan Martinint abistada. Ta oli kokkuvõttes neljas ja tiimile oli see väga oluline. Uhke oli mängida väikest osa tema resultaadis,“ märkis ta.

Mihkel Räime sõnul oleks võinud sprindietappidel end kuue hulka sõita, aga üksi oli keeruline, kuid mitte võimatu. Kõige keerulisem oli 11. etapil, kus tal oli kehv päev ja sõit algas kohe tõusuga.

„Ma ei saanud ennast üldse käima ja jäime väikse pundiga maha,“ selgitas ta. „Ees aga anti gaasi terve etapi vältel ja me pidime sama tegema, sest polnud kindel, kas ajalimiiti jõuame. Sõitsime hästi ja 170 km ainult 6-9-kesi. Lõpus oli veel 10 minutiline varu. Katkestamise mõtteid polnud kordagi.“

Raskustest üle saama motiveeris ikkagi see, et soov oli seda lõpuni sõita ja see oli miinimumeesmärk. „Paljud kogenumad mehed ütlevad, et peale esimesi Grand Toure sõitja tase tõuseb, sest treeninguga selliseid asju teha ei saa. See oli suur motivaator ja loodan, et nii ka on,“ märkis rattur.

Oma tuleviku kohta ei oska Mihkel Räim hetkel midagi rääkida, sest Iisraeli tiimiga saab leping läbi detsembri lõpus ja uut meeskonda tal hetkel ei ole.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.