main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Viimati mängis Saaremaa meeskond esiliigas. BC Hundid keskmängija Raigo Sooär korvi all võitlemas. Alver Kivi

Viimati mängis Saaremaa meeskond esiliigas. BC Hundid keskmängija Raigo Sooär korvi all võitlemas. Alver Kivi

Meistriliiga korvpallimeeskonna võimalikkusest Orissaare treeneritega

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
12.10.2021
09:41

Kuigi Saaremaa Võrkpalliklubi lõpp oli kuulsusetu näitas meeskond ometi, et rahvale on kohalikku tippmeeskonda vaja ning kuna korvpallis on Meistriliigas mängivad mehed olemas ja noored tõstavad üha enam pead, siis võimalikust esindatusest Eesti tipptasemel on ääri-veeri ka juttu tehtud.

Viimastel aastatel on maakonna korvpalli arengu raskuskese olnud Orissaares, kust on sirgunud heal tasemel mängumehi ning Meistriliigas mängivad nende kasvandikest tänavu Rakvere Tarvase meeskonnas Tormi Niits ja Gert Kaldmäe. Lisaks neile pallib saarlastest TalTechis Indrek Kajupank ja Tallinna Kalevis Mario Paiste. Heal tasemel mängumehi on ka esiliigas ja noored on üha enam tegusid tegemas. Kõik kokku ja mõned mängumehed lisaks lubaks mõelda ka oma Meistriliiga meeskonna peale.

Orissaare Spordi noortetreener Andre Kuntsel ütles taskuhäälingu Spordikultus saates, et kui korvpallile üldisemas plaanis mõelda, siis miks mitte, kuid teema juures on palju agasid. „Kui seda asja teha, siis mina teeksin ikkagi teistmoodi, kui Saaremaa Võrkpalliklubi toimetas,“ märkis ta.

„Kui sul all ikkagi laia püramiidi ei ole, aga teeme nüüd ikkagi ühe klubi ja ostame mängijad kokku, siis selline lähenemine minu poolehoidu ei saa. See peab hakkama peale altpoolt läbi U14, U16 ja U20 meeskondade. Peab olema enda järelkasv kelle peale seda klubi ehitada.“

Treener Mati Rüütli hinnangul tuleb Meistriliiga meeskonna võimalikkuse suunas teha veel mitu aastat edukat noortetööd, enne kui see võiks üldse jutuks tulla. „Praegusel hetkel oleks see ikkagi vähe ennatlik,“ leidis ta.

Sama meelt on ka Andre Kuntsel. „Aga äkki on Kuressaares ja Orissaares ühel päeval niipalju noormängijaid, et keegi saab hakata selle ideega rohkem tegelema. Ei tohi kiirustada ja kõik peab toimima loogilise protsessina,“ lausus ta.

Samas mängis veel paari eest Eesti esiliigas BC Hundid ja Orissaare mehed madistasid teises liigas. Mati Rüütel ütles, et kui Meistriliigast mehed ära tuua siis võiks mängida esiliigat, sest noored tulevad ka peale. „Neid asju ei saa jõuga teha, aga kui mängijad on olemas ja on huvi ka asja vastu, siis miks mitte mängida ka üle-eestilisi liigasid. Aga ta pole kerge, sest siin on vaja heal tasemel mängijaid ja ka raha,“ märkis Rüütel, isades, et pigem võiks olla üks kogu Saaremaad hõlmav meeskond ja ühiste jõududega meie korvpalli esindada.

Rääkides Orissaare täiskasvanute korvpallist tõdeb Mati Rüütel, et hetkel läheb järjest raskemaks, sest 20-s eluaastates mehi, kes korvpalli mängiks on Orissaare piirkonnas ikkagi suhteliselt vähe ja peale kasvavad mängijad kipuvad minema, kes kuhu.

„Seetõttu on suhteliselt keeruline meeste võistkondi kokku panna,“ sõnas ta. „Aga ma arvan, et võib-olla paari aasta pärast läheb seis natuke paremaks, sest poisid tulevad alt suure hooga peale. „Nemad võtavad siis ka meeste esindatuse üle,“ märkis Mati Rüütel.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.